Apeluri Umanitare

Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Sectiune dedicata familiilor, rudelor sau prietenilor nostri la nevoie de ajutorul nostru
Reguli forum
Va rugam publicati doar cazurile de a caror veridicitate sunteti siguri. Fara mesaje primite Yahoo! Messenger.

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde martini » 05 Aug 2013, 21:39

Un mic offtopic, sa nu se supere daca e vreun forumist de profesie dermatolog: regula de baza in aceasta specializare "daca e ud, da cu ceva sa tina uscat; daca e uscat, da cu ceva hidratant!"
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde mariossan » 06 Aug 2013, 05:12

Deci cum spuneam...experimente :( !!
Avatar utilizator
mariossan
Ford Freak
 
Mesaje: 230
Membru din: 12 Noi 2012, 17:14
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 1. 1.4 16V + GPL

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde macphisto » 06 Aug 2013, 15:03

Domnule Gabi, imi pare rau de situatia Dvs. In general cand esti bolnav, indiferent de ce suferi, cel mai greu este sa gasesti medicul potrivit.
Despre cum scriu medicii, cunosc problema. Eu am lucrat in tinerete tehnoredactor la ziar, si cam pot citi orice scris, sa fi vazut ce scris aveau reporterii....
Ca sa ne descretim fruntile, martini are dreptate cu "daca e ud, da cu ceva sa tina uscat; daca e uscat, da cu ceva hidratant!". Eu cand am mers la dermatolog cu problema mea de piele mi-a spus sa dau jos pantalonii si sa expun "problema"... m-o fi vazut mai tanar si mai necopt la minte... i-am explicat ca am problemele in alta parte....
In jurul datei de 15 cand intra leafa pe card voi mai trimite d-lui Gabi o donatie. Ar fi bine sa descifram diagosticele puse de medici, si sa ne descrie domnul Gabi simptomele...
Referitor la Dermaspray, nu stiu de unde ati luat spray-ul, nici nu are importanta, poate il gasiti mai ieftin decat in farmacie pe internet, ci am vazut intr-o zi la televizor ca il vand si la teleshopping, iar eu in aceste produse nu am incredere. Fara suparare. Daca va face bine, luati-l, desi orice medic va va spune sa nu luati asa ceva.
Am citit de substante contine, si contine:
Cătina Albă – conţine Omega 3, 6, 7 şi 9 şi ajută procesul natural de vindecare a pielii;
Uleiul de Manuca – este un puternic agent antibacterian, antihistaminic şi antifungic;
Uleiul de lemn de Santal – recunoscut pentru efectul său antiinflamator
Daca va trec simptomele de la el, este fie pentru ca reduce inflamatia, fie de la antihistaminic... adica reduce mancarimea si usturimea.
Din pacate nu am medici dermatologi printre amici, doar de alte specializari...
Ce este important, este sa nu amestecati ce va scriu medicii. Folositi numai un produs, odata. Daca ele se amesteca nu se stie ce reactii dau, mai ales pe un tegument suferind.
Nu va cunosc simptomele, nu stiu diagnosticul si suprafata afectata, nu sunt dermatolog, dar stiu ca in orice boala dermatologica in afara de unguente/geluri externe se da si tratament cu pastile/injectii/intern. Una fara cealalta este = 0. Doua unguente care reduc inflamatia si grabesc cicatrizarea sunt Dermovate, care e un corticosteroid si Contractubex. Daca sunteti fff disperat (cum imi dau seama ca sunteti) puteti incerca. Eu va sfatuiesc, totusi, sa faceti un consult si la dr Samanian sau alt medic dermatolog. Eventual nu mentionati ca ati fost la altii inainte, pt ca toti spun "iti dau eu ceva mai buna ca celalat medic...". Daca doi sau mai multi medici dau acelasi diagnostic deja avem doua sau mai multe pareri care coincid, de aceea e important sa nu spuneti ca ati fost la altul inainte...
Sanatate va doresc.
Andrei
Ex. 2003 Ford Focus Turnier 1.8 Tdci 85kw;
Ex. 2008 C-Max 1.6 Tdci 81kw.
In cautare
macphisto
Member
 
Mesaje: 382
Membru din: 18 Oct 2010, 11:07
Localitate: HD
Maşina: Passat B7 Variant Highline 2.0 tdi

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bibanu47 » 09 Aug 2013, 11:52

Buna ziua,

Un nou doctor,un alt diagnostic. :)
Se presupune ca ar fi vorba de o reactie adversa la unul din medicamentele de inima care se pare ca organismul s-a saturat de el in cei 5 ani de cand am probleme cu inima dar este foarte complicat a se afla despre care este vorba.
Se pare ca iar incep experimentele. :(
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde andiando » 09 Aug 2013, 13:29

Bună ziua nea Gabi!
Cu experimente sau nu, noi suntem alături de tine. Această iniţiativă va continua până când ne vei spune că totul este în regulă, că eşti bine şi poţi să îţi reiei activitatea.
O zi bună şi să privim înainte!
Avatar utilizator
andiando
Incepator
 
Mesaje: 65
Membru din: 26 Iun 2011, 13:12
Localitate: Bucureşti
Maşina: ford fiesta 2006 1,4 tdi 68CP
VIN: WF0HXXGAJH6L66586

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde BogdanNicolae » 09 Aug 2013, 16:41

Ma alatur celor spuse de andiano si alti colegi. Atata timp cat dumneavoastra sunteti printe noi, si noi vom fi cu dumneavoastra.
Corpul uman e unic din punct de vedere anatomic si din punct de vedere al gandirii la fiecare dintre noi.
Daca un medicament luat de un individ isi face treaba fara a provoca reactii adverse, administrat unui altuia nu inseamna ca va avea acelasi efect si asupra lui.
Nu cred ca voi putea spune vreodata ca va inteleg durerea, dar indraznesc sa va spun ca atata timp cat un grup de oameni se mobilizeaza si incearca sa va ajute indirect printr-un ajutor sub forma unei sume de bani donate, restul lucrurilor care se intampla in jurul dumneavoastra ar trebui sa va fie indiferente.
Noi ca indivizi ne putem asemana lupilor, dar avem grija de cei din haita noastra :)
Multa sanatate!
Avatar utilizator
BogdanNicolae
Gold Member
 
Mesaje: 801
Membru din: 28 Sep 2008, 21:41
Localitate: Timisoara
Maşina: Mondeo Mk3

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde gheorghebradateanu » 15 Aug 2013, 17:21

claudiuvuta scrie:
madcox scrie:Ce ma bucur cand oamenii dau dovada de ....omenie, insa nu credeti ca este mai frumos daca se face o sustinere financiara sa se faca "in liniste" ? Zic si eu, nu dau cu parul.

Domnule Gabi va doresc toata sanatatea din lume chiar daca mie imi ramane mai putin. ( nu-mi apartine replica )


Nu man, sa nu se faca in liniste!
Hai sa facem "galagie", in sensul bun al cuvantului si sa continuam aceasta actiune.
gheorghebradateanu
Incepator
 
Mesaje: 20
Membru din: 06 Dec 2008, 18:44
Localitate: Vatra Dornei
Maşina: Ford Mondeo

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde alleks » 20 Aug 2013, 15:59

Am trimis si eu putin din putinul meu. Sper sa se stranga indeajuns de multi bani si sa gasesti tratamentul potrivit.

Cand eram in cercetari sa vad ce masina imi cumpar, am rasfoit putin si forumurile. Faptul ca am vazut ca toata lumea il recomanda pe "bibanu" ca un foarte bun mecanic m-a incurajat sa merg pe varianta ford. Asa ca ar fi cazul sa te faci bine, ca doar ce mi-am luat focus. :))

Glumesc, mai putin partea cu facutul bine. Am sa pun si eu linkul topicului in semnatura, poate e cineva care n-a vazut anuntul.
Ford Focus 1.6 16V, Ghia 2004 + GPL (BRC Sequent 24) ~ 150.000 KM
Avatar utilizator
alleks
Gold Member
 
Mesaje: 871
Membru din: 27 Noi 2012, 23:14
Localitate: Craiova
Maşina: Focus MK1 Ghia 1.6, 2004, Hatchback
VIN: WF0AXXWPDA4K19989

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bibanu47 » 20 Aug 2013, 18:17

Buna ziua,

Multumesc frumos,multa sanatate la intreaga familie.
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde danz » 20 Aug 2013, 19:29

Gabi, sa verifici maine contul.
Multa sanatate !
Haideti colegi, ca sta in puterea noastra sa il ajutam pe Gabi sa depaseasca momentul dificil.
Avatar utilizator
danz
Ford Freak
 
Mesaje: 211
Membru din: 21 Feb 2006, 01:35
Localitate: Valcea
Maşina: FF2 2007, 1.6i 101 CP ,Hatchback

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde SALES » 20 Aug 2013, 19:47

bibanu47 scrie:Buna ziua,

Un nou doctor,un alt diagnostic. :)
Se presupune ca ar fi vorba de o reactie adversa la unul din medicamentele de inima care se pare ca organismul s-a saturat de el in cei 5 ani de cand am probleme cu inima dar este foarte complicat a se afla despre care este vorba.
Se pare ca iar incep experimentele. :(

Iti doresc insanatosire grabnica.
Ferestete de suplimente alimentare care sunt apa chioara la pret de sampanie,de asemenea stai departe de excrocii care practica medicina alternativa.
Cunosc "n" cazuri in care au jumulit si ultimul ban de la amaratii si disperatii care au ajuns pe mana lor.
Cineva spunea ca sistemul medical este de vina insa ...nu ...medicii!!!!!!!!!!!
SISTEMUL MEDICAL ESTE FORMAT DIN OAMENI CARE OAMENI SUNT IN MAJORITATE MEDICI.
Cei care ii lauda pe "domnii medici"sunt inocenti sau nu au avut nevoie cu adevarat de serviciile lor.
La Spitalul Militar Central am fost cu soacra mea pentru protezare sold ,am platit 7000lei desi era gratis,nu ni sa dat chitanta ,factura nimic.
Deci sa va fereasca domnul sa ajungeti pe mana doctorilor,desigur cu probleme serioase nu cu un nevinovat guturai.
Imi pare rau de tonul dur ,insa sunt plin pana peste cap de sistemul medical a se citi doctori
SALES
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 23 Iul 2013, 06:25
Maşina: Ford

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde martini » 20 Aug 2013, 21:01

SALES scrie:Cineva spunea ca sistemul medical este de vina insa ...nu ...medicii!!!!!!!!!!!
SISTEMUL MEDICAL ESTE FORMAT DIN OAMENI CARE OAMENI SUNT IN MAJORITATE MEDICI.
Cei care ii lauda pe "domnii medici"sunt inocenti sau nu au avut nevoie cu adevarat de serviciile lor.
La Spitalul Militar Central am fost cu soacra mea pentru protezare sold ,am platit 7000lei desi era gratis,nu ni sa dat chitanta ,factura nimic.
Deci sa va fereasca domnul sa ajungeti pe mana doctorilor,desigur cu probleme serioase nu cu un nevinovat guturai.
Imi pare rau de tonul dur ,insa sunt plin pana peste cap de sistemul medical a se citi doctori


Te-ai uitat prea mult la OTV sau cum ai ajuns la concluziile astea? Generalizarile tale sunt complet nerealiste, daca 5-10 medici dintr-un spital de 500 iau spaga pentru a efectua anumite manopere ii bagi pe toti in aceeasi oala. Nu esti multumit de medici atunci mergi la mama omida sa iti scoata argintul viu si sa te faci bine (ea nu o sa te incaseze deloc ;) ). Dar ai macar verticalitate cand ai zis ca nu mai mergi la medici sa nu mai mergi, nici tu nici familia ta. Poti? Eu am mai scris ceva mai sus, daca ai timp poti citi.

Revenind la topic, pana la urma Gabi ce diagnostic ai si ce tratament mai incerci acum?
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde SALES » 21 Aug 2013, 19:36

Maiiiiiiiiii @martini probabil ai mintea tulbure de la ......,,martini.
Cine a zis ca nu mai merge la medic,merg ca nu am alta alternativa.
Este clar ca nu ai avut probleme medicale serioase.
Chestia cu familia las-o mai usor ca s-ar putea sa ma leg si eu de familia ta.
Pustiule ,am 44 de ani familie, copii ,tu ai depasit nivelul de "smecher la volan"?
SALES
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 23 Iul 2013, 06:25
Maşina: Ford

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde titocus » 21 Aug 2013, 19:47

Sincer nu dai dovada absout deloc de maturitate si hai sa nu mai poluam topicul cu avioane si sa-l ajutam pe Gabi !
Tu si presa, daca unu face o tampenie atunci toti doctorii sunt spagari, idioti, incompetenti, etc.
Mondeo 3 TDDi, Aquamarine Frost Pearl M/S
Focus 1 1.6 16V, Pacific Green
Mondeo 4 EcoBoost
Focus 3 TDCi
*Ce fac pe acest forum este in totalitate benevol, fara vreun beneficiu.*
Avatar utilizator
titocus
1nsane Member
 
Mesaje: 13312
Membru din: 12 Iun 2006, 15:46
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Mondeo 3 TDDi, Focus 1.6 16V, Mondeo 4 EcoBoost, Focus 3 TDCi

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde martini » 21 Aug 2013, 20:41

SALES scrie:Maiiiiiiiiii @martini probabil ai mintea tulbure de la ......,,martini.
Nu beau alcool
Cine a zis ca nu mai merge la medic,merg ca nu am alta alternativa.
Pai ... tu ai zis asta! Ai probleme (si) cu memoria?
Este clar ca nu ai avut probleme medicale serioase.
Sherlock Holmes ce esti tu, cum le stii tu pe toate ca un om mare ;)

Chestia cu familia las-o mai usor ca s-ar putea sa ma leg si eu de familia ta.
Pai nu tu ai zis de soacra si sa ne ferim de diavolii in halate albe? Parafrazez (gasesti cuvantul in DEX)
Pustiule ,am 44 de ani familie, copii ,tu ai depasit nivelul de "smecher la volan"?
Cu "pustiule" sa te adresezi copiilor tai sau cui vrei, eu nu iti permit ca nu am facut aceleasi facultati impreuna. Nivelul meu de "smecher la volan" l-ai dedus din mesajele mele Sherlock, sau ai avut iar vreo viziune? Habar nu ai care e nivelul meu, dar se pare ca datul cu presupusul este meseria ta de baza, te pricepi la psihologie, la medicina, la politica... de fotbal nu ai nimic de zis?


Din momentul acesta eu nu iti mai raspund, singurul motiv a fost doar sa tinem topicul lui Gabi sus.
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde verga_Cip » 21 Aug 2013, 21:42

stimabililor .. mai moale cu vorbele si apelativele! Intamplarea face sa fie si doctori in preajma, si ingineri si economisti ... nu as face generalizari inutile!

Si ca sa priceapa iapa batand saua, aduceti-va aminte bancul cu: "Sunt un gentleman, ce p..a mea!!"
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bibanu47 » 21 Aug 2013, 22:58

Buna seara,

Imi pare rau ca au inceput sa apara discutii neprincipiale din cauza mea.:(

martini scrie:Revenind la topic, pana la urma Gabi ce diagnostic ai si ce tratament mai incerci acum?


Se presupune ca problema mea medicala ar fi o reactie adversa la unul din medicamentele de inima care le iau de 5 ani si se pare ca ficatul ar fi ajuns la saturatie dupa atata timp dar nimeni nu poate preciza despre care medicament este vorba,fac mentiunea ca este presupunerea unui doctor de pe plan local,nu este vorba de vreo persoana renumita in domeniu.
Voi prezenta in cele ce urmeaza toata medicamentatia care o folosesc,in speranta ca avem colegi din toate colturile tarii si poate cineva isi mai exprima o parere.
Referitor la evolutia sanatatii mele,pana acum doua zile am tot mers spre bine timp in care dupa maini mi-au cazut doua randuri de piele,fapt care facea imposibil sa prind ceva si imi era greu sa ma si spal,avand dureri iar acum doua zile a inceput deodata sa recidiveze din nou dar in jumatatea de jos a corpului,zona unde pana acum nu era afectata si aici fac referire la fese si membrele inferiore din bazin si pana joc,reaparand acea mancarime groaznica de care decat scapasem aproape total de vreo 5 zile.

Medicamentatia pentru inima:

-detralex ,
-nebilet,
-pentoxi retard,
-ranolip 20,
-norvasc,
-lepofib,
-liv 52.
Fişiere ataşate
21082013574.jpg
21082013562.jpg
21082013560.jpg
21082013558.jpg
21082013556.jpg
21082013555.jpg
21082013554.jpg
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bibanu47 » 21 Aug 2013, 23:02

Medicamentatia pentru inima:

-detralex ,
-nebilet,
-pentoxi retard,
-ranolip 20,
-norvasc,
-lepofib,
-liv 52.

Medicamentatia pentru epiderma:

-diprophos ,o injectie la 7 zile,
-derma spray,general,
-elo com,pentru maini,
-oximed,maini,
-mixtura cu tetraciclina dar fara mentol,general,
-lipikar,general,
-bioderma,
-intensive care,maini,
-ketonal duo pentru durerea de la piciorul drept unde am coxartroza la bazin si iau acest medicament ca sa pot calca in picior altfel ma doare groaznic.

Cam astea ar fi.
Fişiere ataşate
21082013573.jpg
21082013572.jpg
21082013571.jpg
21082013570.jpg
21082013568.jpg
21082013567.jpg
21082013566.jpg
21082013565.jpg
21082013557.jpg
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde madcox » 23 Aug 2013, 01:11

Anumiti colegi de aici iau apararea medicilor si nu prea o iau pe buna dreptate. ( am exemple concrete de medici ce merita impuscati dar nu este cazul si ar fi si al dracului de mult de scris )
Si daca tot sustineti sus si tare ca sunt medici buni veniti oameni buni cu medicul la usa omului sau facut cumva sa il poata vedea in prima faza. De vorbe sunt satul. Ne batem cu pumnii in piept ca suntem o natie cu creiere bune insa realitatea este cu totul alta.
Nu vreau sa pornesc o noua discutie insa vedeti cazul lui Gabi. Cum mama dracului nu se gaseste un doctor sa spuna de ce sufera omul asta? Nu a fost la cofetari-patiseri ci la doctori. Ca or fi 10 doctori buni dintr-o suta...irelevant. Pana ajungi la cei 10 buni treci prin mainile a zeci de nemernici. Am ajuns sa nu gasim un doctor cu cunostinte si dedicat, mecanici, zidari, pana si un amarat de muncitor sa dea cu lopata bine a devenit o provocare.
Eu ma minunez cum se administreaza medicamentele. Se dau la kg pe banii si sanatatea omului. Ma indoiesc ca vreun istet le-a testat pe toate la gramada inainte sa le recomande. Ma mir ca nu au dat si formol omului ca sa se pastreze mai bine.
Dovada ca (mai) exista medici priceputi o vom vedea in topicul asta daca Gabi se va insanatosi.
Sper din toata inima sa ma insel amarnic si omul sa isi revina complet, sau macar sa apara un doctor capabil sa faca niste amarate de analize si sa le interpreteze corespunzator.
Suntem vai de steaua noastra si nu mai avem nici o sansa.
Piese ultraieftine Mondeo MK2 1.8 benzina: viewtopic.php?f=130&t=86934
Avatar utilizator
madcox
Gold Member
 
Mesaje: 916
Membru din: 31 Iul 2012, 10:52
Localitate: Constanța
Maşina: Ford Mondeo Turnier MK2 1.6 benzina + GPL
VIN: WF0NXXGBBNVK12345

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde Kralizec » 24 Aug 2013, 19:11

Un mic ajutor si de la mine.

Multa sanatate!
Kralizec
Member
 
Mesaje: 411
Membru din: 29 Iun 2012, 07:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 hatchback 2008 facelift 1.8 TDCI

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde KomandantuR » 25 Aug 2013, 04:02

@ madcox
Of-urile pe sistemul medical ni le varsam aici: viewtopic.php?f=17&t=28439
Haideti sa nu virusam acest topic. Colegul bibanu intra aici in speranta ca va gasi niste raspunsuri, nu ceea ce stie deja.
"Beware the lollipop of mediocrity; lick it once and you'll suck forever." -Brian Wilson
Avatar utilizator
KomandantuR
 
Mesaje: 3727
Membru din: 14 Mai 2007, 14:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007, 1.6i 100 CP, Trend Collection
VIN: WF05XXGCD57L20779

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde Blueish » 28 Aug 2013, 23:45

Salutare, azi am trecut si eu pe la BRD , am mai trimis ceva bani . Gabriel , iti doresc putere multa si nu te lasa , nu ceda , NOI TOTI ITI DORIM SANATATE SI INSANATOSIRE GRABNICA.
Avatar utilizator
Blueish
Member
 
Mesaje: 409
Membru din: 22 Iul 2010, 16:50
Maşina: Focus 2 1.6TDCI

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bibanu47 » 30 Aug 2013, 19:42

Buna seara,

Va multumesc si sper din suflet ca cei care ati participat la acest act caritabil,sa apelati la mine macar cu o pompa de servo-directie care are pierderi sau vreo caseta de directie cu jocuri,etc. :)
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde claudiuvuta » 30 Aug 2013, 19:50

Cum va mai simtiti? Vi s-a mai ameliorat starea sanatatii?
claudiuvuta
1nsane Member
 
Mesaje: 1756
Membru din: 11 Iul 2010, 10:36
VIN: WF0KXXGCBKBM75419

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde pinty_ro » 31 Aug 2013, 13:07

Mai este valabil anuntul?
Eu acum l-am vazut, si as vrea sa-l ajut.
Multumesc.
pinty_ro
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 18 Sep 2011, 08:00
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford, Focus, 2007, 1.8 TDCI, 85 kW

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde Florin21 » 31 Aug 2013, 15:33

Este valabil !
Orice sprijin si ajutor venit in continuare conteaza foarte mult pentru acest om.
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bibanu47 » 03 Sep 2013, 13:25

claudiuvuta scrie:Cum va mai simtiti? Vi s-a mai ameliorat starea sanatatii?


Buna ziua,

Din pacate sunt foarte descurajat deoarece sunt convins ca nu voi scapa de blestemul asta de boala tot restul vietii.
In acest moment s-a localizat in jumatatea de jos a corpului adica de la bazin spre talpile picioarelor si din cauza ca nu mai sunt finante pentru mizeria aia de spray care costa 125 lei si utilizez unul la max. 3 zile,nu reusesc sa o mai stopez si din cauza acelei senzatii de mancarime care ma face sa ma scarpin,m-am facut numai rani :( .
Niciodata nu am sa inteleg cum se fac preturile unor anumite produse,nimeni nu tine cont ca nu sunt niste produse culinare de fiţe ci niste nenorocite de medicamente de care depinde viata si cel care le foloseste este suferind,nu-si face masaje erotice sau pentru plaja la mare.
De doua saptamani am fost obligat sa reiau lucrul,am prins si eu un motor de Ford Sierra de pe forum care mi l-a lasat omul sa il fac intr-o luna de zile iar in rest cum a zis ala,saracie lucie.
Toate bune si frumoase pana intru seara in casa si trebuie sa fac baie iar atunci imi vine sa plang si sa urlu de durere cand spal zonele respective.
Eu totusi sunt multumit ca nu mai ma deformez la fata iar palmele dupa ce mi-au cazut doua randuri de piele dupa ele acum pot strange sculele in mana.
Nici la dusmanii mei nu le doresc o zi din viata mea dar nu am incotro deoarece am un copil de crescut si traiesc datorita lui deoarece daca nu ar fi existat as fi ajuns demult un simplu subiect de deces la stirile de la orele 17 pe canalul PRO TV.
In ultimul an am inceput sa inteleg de ce foarte multi cu probleme isi pun singuri capat vietii,pana acum ii criticam zicand ca sunt niste lasi care se dau batuti in fata necazurilor dar sunt unele cazuri in care consideri ca e unica decizie plauzibila,mai ales in cazul in care costati ca produci de 10 ori mai putin decat cheltuiesti ca sa existi tu insuti dar sa mai intretii si pe altul. :( in fine ...
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde claudiuvuta » 03 Sep 2013, 13:58

Stiu ca va este greu, dar sa stiti ca sunt multi oameni care va sunt alaturi. Imi pare rau de situatia prin care treceti, dar nu va pierdeti speranta.
claudiuvuta
1nsane Member
 
Mesaje: 1756
Membru din: 11 Iul 2010, 10:36
VIN: WF0KXXGCBKBM75419

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde danz » 03 Sep 2013, 14:02

Gabi, iti inteleg suferinta si imi pare rau sa aud ca inca nu esti pe drumul bun in ceea ce priveste sanatatea. Te rog totusi sa ai rabdare si sa nu disperi. O raza de speranta exista intotdeauna.
Haideți, oameni buni, ca e in puterea noastra sa il ajutam!
Ti—am mai pus ceva in cont si o voi face in continuare, pana te faci bine.
Multa sanatate si gaseste pozitiv, ca noi suntem langa tine !
Avatar utilizator
danz
Ford Freak
 
Mesaje: 211
Membru din: 21 Feb 2006, 01:35
Localitate: Valcea
Maşina: FF2 2007, 1.6i 101 CP ,Hatchback

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bibanu47 » 03 Sep 2013, 15:05

Sarut mana danz,ultimul spray pe banii tai l-am luat si nu e prima data cand depui 100 lei >:D<
Multumesc frumos.
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Apeluri Umanitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login