Service-uri auto generale, vopsitorii, spalatorii, ateliere de dezmembrari, asigurari, chiptuning, detailing auto, ateliere de tuning, sablare, acoperire electrostatica

Reguli forum

Ai dreptul sa deschizi 1 topic/subiect per sectiune, cu posibilitatea de a crea unul nou doar dupa ce l-ai inchis pe cel activ/deschis.

Ai dreptul sa postezi un mesaj de "UP" doar la 3 zile de la ultimul mesaj scris in topicul/subiectul tau, indiferent daca acesta e "UP" sau nu.
Răspunde

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

28 Feb 2016, 18:36

Buna seara,
Am fost anul trecut in martie si am facut o revizie la un Ford Mondeo IV, 1,8 TDCi, 125Cp. la un pret de oferta. Va rog sa imi comunicati care este pretul in acest an (manopera, ulei Ford 5W30, filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru polen).
Va multumesc

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

28 Feb 2016, 21:08

Buna seara. Aveti pm.
Cu stima

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

01 Mar 2016, 17:43

Am fost azi la Custom Automotive pentru schimbat: distributie(rola, curea si suruburi +simering vibrochen) Contitech CT881K3 (270 ron), curele AC si servo (Dayco si Gates - 73 ron) - manopera 350 ron, lichid frana - 18 ron + 40 ron manopera, lichid servo - 36 ron + 40 ron manopera, bujii Beru - 40 ron + 30 ron manopera.
Multumit, oameni foarte serviabili, comunicativi, deschisi la doleantele si propunerile clientului. II recomand si le multumesc si pe aceasta cale. Daca voi mai avea nevoie eu voi mai apela la serviciile lor! :)

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

01 Mar 2016, 18:06

Multumim de aprecieri!!!

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

01 Mar 2016, 22:43

Salutare! Doresc si eu cam ce a facut #misuvmm la voi (vedeti voi daca e necesar tot, sau mai mult/putin), cam pe cand o programare? Mersi!
(Ford Fusion 1.4tdci 2006 - 69400km)

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

01 Mar 2016, 23:17

Buna seara,
Aveti pm.
Cu stima

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

02 Mar 2016, 05:02

Buna ziua.

Ii puteti spune va rog cat ma costa manopera pentru schimbul curelei de accesorii ? Pe cea veche a cazut ulei. Am luat alta (Contitech) iar acum trebuie inlocuita.

Si inca o rugaminte. Eu pot ajunge doar in jurul orei 17. Pana la cat aveti program ?

Masina este cea din semnatura. Un Focus II din 2006, diesel

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

02 Mar 2016, 08:51

Buna dimineata, aveti PM.
Cu stima,

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

04 Mar 2016, 10:44

CA_fb.png

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

07 Mar 2016, 18:33

Salutare,

Ma intereseaza si pe mine pret manopera pentru schimbare -set reparatie suspensie spate focus 1 Moog.
Am gasit asa ceva pe net. http://www.autoeco.ro/set-reparatie-sus ... a13561950/
In principiu ar trebui schimbat cam tot ce inseamna bucse pe spate.
Voi ce varianta utilzati in mod normal?
De asemenea ma intereseaza manopera + piese chit protectie praf amortizoare spate.

In al treilea rand am nevoie de pret pentru schimbare distributie, pompa apa, curea accesorii - manopera plus piese.

Si o estimare a timpului in care s-ar putea face toate aceste operatiuni.
Multumesc.

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

07 Mar 2016, 19:18

Buna seara,
Aveti PM.
Cu stima,

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

07 Mar 2016, 22:43

Am ajuns si eu astazi pe la ei pt revizie plus alte maruntisuri si imi place de ei, mi-au castigat increderea, ma au ca si client de acum :D
Mersi #CustomAutomotive

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

07 Mar 2016, 23:06

Multumim pentru aprecieri si va asteptam si la o cafea , nu numai cu "probleme" :)

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

13 Mar 2016, 20:53

Buna ziua, imi puteti spune va rog ce piese ar trebui sa cumpar??? trebuie sa schimb toata distributia pt Ford Focus 1.8 tdci 2008 , VIN WF0PXXGCDP8G24869 , bineinteles va rog sa imi faceti o oferta, incluzand curea accesorii + role.

Multumesc anticipat

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

14 Mar 2016, 10:18

Aveti PM. Cu stima ,

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

16 Mar 2016, 18:58

Am fost azi pentru op. curatare admisie si altele mai simple. Mi-a placut cum s-a lucrat, si ca eficienta, si ca timp. Multumesc

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

16 Mar 2016, 19:24

Multumim de apreciere si va mai asteptam pe la noi chiar si numai pentru o cafea :)

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

18 Mar 2016, 09:17

O echipa de nota 10!
Am inlocuit bujiile incandescente in acest service + curatarea EGR-ului.
Mihai… ai mai castigat cel putin un client, de, vorba umbla mai departe.

PS: acord o mare importanta atmosferei din service unde aici te simti ca intr-e prieteni!

Bravo!

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

18 Mar 2016, 09:37

Multumim de aprecieri ! Echipa Custom Automotive va ureaza un weekend frumos !!!

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

24 Mar 2016, 09:55

Buna dimineata,

In primul rand tin sa va multumesc pentru promptitudine(am primit pe mail oferta de pret :D ). Imi puteti spune unde gasesc programul de lucru? Din pacate eu lucrez de la 9-18 de L-V :(

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

24 Mar 2016, 11:05

Buna dimineata,
Lucram si sambata,dar de obicei e aglomerat asa ca as sugera o programare din timp.
Cu stima

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

31 Mar 2016, 21:34

Cred ca e randul meu sa transmit un feedback- produse-manopera-pret-personal=OK

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

31 Mar 2016, 22:37

Multumim pentru aprecieri !

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

04 Apr 2016, 23:31

CA_oferta-01.png

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

05 Apr 2016, 19:09

Buna seara,
O oferta de pret pentru verificare/reparare instalatie de AC la un ford focus 1.8 TDDI ?

Am facut anul trecut o umplere de instalatie insa de cateva zile nu mai cumpleaza compresorul , desi becul de la AC se aprinde .

Serie auto este: WF0AXXGCDA1C54089

Multumesc !

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

05 Apr 2016, 20:39

Buna seara,
Aveti PM
Cu stima,

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

06 Apr 2016, 10:50

Buna ziua,

Trebuie sa rezolv si eu cu oglinda pe partea dreapta, aveti o poza mai jos in ce stare este.


https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t34.0-12/12527993_1220167004660688_1368059829_n.jpg?oh=6cf66e3e4dac4c449d0624be201f1005&oe=570675B8

Capacul din spate pare sa fie ok, oglinda (sticla) trebuie schimbata iar becurile pareau sa mearga. Aveti asa o idee cam cat m-ar costa? estimativ.

Cu stima!

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

06 Apr 2016, 12:13

Buna ziua, va rugam , daca aveti timp, sa ne faceti o vizita pentru a vedea exact daca suportul este intreg. Cu stima

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

06 Apr 2016, 15:26

Buna ziua,
M-ar interesa costurile, detaliate pe piese si manopera, pentru inlocuirea distributiei + pompa de apa + antigel + curele accesorii pentru masina din semnatura.
Multumesc!

Re: Custom Automotive : Partenerul dumneavoastra de increder

06 Apr 2016, 16:05

Buna ziua,
Aveti PM.
Cu stima,
Răspunde