Discutii libere/forum

Cafeneaua suparatilor

ATENTIE: topicurile care nu isi au locul aici sunt sterse sau inchise fara avertizare, iar userii care continua sa greseasca risca suspendarea contului !

Moderator: Automatistul

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde DON GYOVANY » 07 Noi 2016, 22:10

Din pacate initiatorul acestui topic a incetat din viata.
Dumnezeu sa il odihneasca in pace si sincere condoleante familiei... :( :( :( :(( :(( :((
Vorba nashului meu: de la fiecare "om" inveti cate ceva.
Instalator sanitar,montez centrale termice,cazane pe lemne si carbune,aparate aer conditionat,panouri solare e.t.c.
http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=17&t=38239
Avatar utilizator
DON GYOVANY
Member
 
Mesaje: 489
Membru din: 13 Feb 2009, 23:26
Localitate: CRAIOVA
Maşina: Ford Scorpio, 1986, 2.0i OHC-EFI, 85kw/115 cp & BMW 330xd,184 hp!
VIN: WF0AXXGAGAGU01536

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde BogdanFSB » 07 Noi 2016, 22:14

Imi pare rau sa aud asta. Condolenate
Avatar utilizator
BogdanFSB
Moderator
 
Mesaje: 3640
Membru din: 23 Iun 2008, 14:29
Localitate: Bucuresti
Maşina: Renault Kadjar Intense EDC

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde valiinves » 07 Noi 2016, 22:31

Mare om, mare character.
Dumnezeu sa-l ierte!
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Florin21 » 08 Noi 2016, 09:11

Dumnezeu sa il ierte, si sa il odihneasca in pace... iar celor care i-au interzis activitatea pe acest forum, sa ii faca mai buni si mai intelegatori pe viitor... iar celui care a contribuit la excluderea lui de pe acest forum sa fie multumit si sanatos dar sa aiba mereu in fata ochilor lui imaginea sotiei si a fiului ramasi singuri...

Va ramane intotdeauna in mintea si in sufletele noastre prin tot ceea ce a facut si a infaptuit pe acest forum... si nu numai...
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde valiinves » 08 Noi 2016, 10:11

Daca i s-ar aprinde cate o lumanare pentru fiecare sfat bun sau pentru fiecare problema rezovata pe acest forum,
tot ar aduna vreo cateva, zic eu.
Nu ar fi atatea precum la "Colectiv", dar ar fi pe aproape.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde iulipapa » 08 Noi 2016, 11:36

Imi pare rau sa aud aceasta veste. Mare pacat, am pierdut un OM.
R.I.P.
"Totul e relativ, depinde ce sistem de referinta iti alegi!"
Avatar utilizator
iulipapa
Ford Freak
 
Mesaje: 126
Membru din: 10 Ian 2008, 13:16
Localitate: langa Curtea de Arges
Maşina: FF 2 FL, 1,6 TDCI, Titanium; Mondeo mk IV, 1,6 TDCI, Titanium
VIN: WF0SXXGCDS8E84017

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Moris » 09 Noi 2016, 09:33

Dumnezeu să îl odihnească.
Moris
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 02 Apr 2016, 20:55
Maşina: Ford combi benzina 1,6 85kw
VIN: WF0WXXGCDW5D33716

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde TOTALSENDER » 13 Noi 2016, 11:59

Condoleante...
Eugen,

Vand Calculator de Confort pentru Mondeo MK3 2001 Ghia, volan stanga - (cu functia de degivrare parbriz) -100 RON !

Se restituire timbru de mediu
Avatar utilizator
TOTALSENDER
1nsane Member
 
Mesaje: 2357
Membru din: 28 Ian 2009, 11:45
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Scorpio Mk I, '94, 2.0I DOHC, 115cp + GPL
VIN: WFOAXXGAGARL07091

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Nic_Bv » 15 Noi 2016, 20:04

Mare păcat, om bun la suflet să sufere atât şi să plece dintre noi mult prea devreme. Dumnezeu să-l ierte.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde marius_tsr » 23 Dec 2016, 18:33

Evitati Urgent Cargus / Urgent Curier

Daca vreti sa trimiteti / primiti livrari cu Urgent Cargus / Urgent Curier oriunde pe teritoriul tarii va sfatuiesc sa alegeti alta firma.

Mi-a fost trimis un pachet din Germania prin DHL, livrare standard, care la intrarea in Romania a fost preluata de Urgent Cargus. In 21.12 scrie pe site ca dimineata a plecat din depozit catre mine si seara pe 7 jumatate
a fost curierul la mine, nu m-a gasit acasa, si mi-a lasat aviz. Pe ziua de 22.12 aceeasi poveste, spunand ei ca a ajuns curierul pe la 6 jumatate seara la mine acasa si nu eram, si ca mi-ar fi trimis SMS. Eu eram acasa in cele doua zile la orele respective, nu a sunat nimeni nici la usa nici la telefon, si nici vorba de aviz si SMS.

Asa ca in 23.12 dimineata la 7:30 eram in poarta la depozitul lor unde am reusit sa gasesc soferul care face livrari in zona mea. Pachetul era la el in masina cu toate ca pe site scria ca in fiecare seara a fost returnat in depozit. S-a plins soferul ca pe pachet nu scrie nici un numar de telefon. M-am uitat si eu si am gasit scris numarul de telefon, corect, in trei locuri. No coment!

Am gasit pe internet sute de persoane care s-au plins de aceleasi probleme. La telefonul din centrala nu raspunde niciodata nimeni, am trimis un e-mail si nici un raspuns, sint altii care asteapta cu saptaminile o livrare si nu au primit nimic., plus cazuri de pachete pierdute, etc…
Avatar utilizator
marius_tsr
1nsane Member
 
Mesaje: 1132
Membru din: 11 Feb 2009, 09:44
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Sierra RS Cosworth 4x4, 1990, N5D/YBJ, 220CP

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde marius_tsr » 14 Feb 2017, 17:46

Sint o gramada de habarnisti la volan care claxoneaza ca prostii acolo unde exista semafor verde intermitent pentru dreapta, fara sa se uite ca pe jos mai exista uneori macate sageti pentru inainte si dreapta.

https://www.4tuning.ro/ghidul-soferului ... 29944.html
Avatar utilizator
marius_tsr
1nsane Member
 
Mesaje: 1132
Membru din: 11 Feb 2009, 09:44
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Sierra RS Cosworth 4x4, 1990, N5D/YBJ, 220CP

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde TOTALSENDER » 06 Mar 2017, 11:40

Treaba cu verde intermitent este "inventata" tocmai pentru a descongestiona traficul, si, din punctul meu de vedere, tine de bun simt si educatie. E adevarat, daca te plasezi pe banda din dreapta (unde este si verde intermitent) si astepti pentru a merge inainte, NU este ilegal, dar este lipsit de bun simt. Adica, mai bine blochezi cateva masini care ar putea face dreapta (si in felul asta ar putea elibera intersectia, si deci aglomeratie mai putina) decat sa te UMILESTI si sa te asezi in spatele PROSTILOR care prefera sa nu blocheze acea banda... De ce sa ti se ia provolegiul de a fi primul la semafor?...

Nu ca as fi de acord cu claxonatul inutil.... lipsa de educatie se alica in toate sensurile, si pentru habarnisti si pentru ... ceilalti....
Eugen,

Vand Calculator de Confort pentru Mondeo MK3 2001 Ghia, volan stanga - (cu functia de degivrare parbriz) -100 RON !

Se restituire timbru de mediu
Avatar utilizator
TOTALSENDER
1nsane Member
 
Mesaje: 2357
Membru din: 28 Ian 2009, 11:45
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Scorpio Mk I, '94, 2.0I DOHC, 115cp + GPL
VIN: WFOAXXGAGARL07091

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde marius_tsr » 06 Mar 2017, 19:54

Semaforul cu dreapta intermitent este pus ca cei care vor sa vireze la dreapta sa o poata face, e OK, dar de ce cei care merg in fata sa fie dezavantajati fata de cei care vor sa vireze dreapta? Ca stai la coada la ghiseu sau la semafor tot coada e, treci cand iti vine randul. Acolo unde statistic masinile iau un anumit traseu preponderent, se prevad marcaje obligatorii pentru asta. Pot sa-ti dau ca exemplu o intersectie din Timisoara, cu 3 benzi la semafor, cu doua benzi obligatoriu stinga si una inainte si dreapta. Alt exemplu sint si intersectii cu doua benzi, una inainte si stinga si una obligatoriu dreapta. Daca ai obligatoriu dreapta e una, dar daca acea banda e pentru doua directii nu mi se pare normal ca pe cealalta banda sa fie o coada kilometrica pentru ca sint cativa care fac dreapta din cand in cand. Sint de acord cu drepturile minoritatilor, dar nu in dauna majoritatii.
Avatar utilizator
marius_tsr
1nsane Member
 
Mesaje: 1132
Membru din: 11 Feb 2009, 09:44
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Sierra RS Cosworth 4x4, 1990, N5D/YBJ, 220CP

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Smiley » 07 Mar 2017, 10:43

cum sunt dezavantajati cei ce merg inainte? nu stiam ca e un dezavantaj sa astepti la semafor pe banda a doua :)

ce incearca TOTALSENDER sa-ti spuna e ca prima banda e libera tocmai pentru ca multi sunt dispusi sa astepte si pe a doua banda, fara sa-i incurce pe cei care vireaza la dreapta.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde marius_tsr » 07 Mar 2017, 19:18

In intersectii cu doua benzi pe sens de obicei banda a doua e blocata de cei care vireaza stinga, si la un verde trec foarte putine masini.
Semaforul verde intermitent pentru dreapta este echivalent cu un cedeaza trecerea sau stop. Adica treci cand se poate. Marcajele rutiere pentru benzi, la fel ca si indicatoarele de prioritate, au fost gandite sa fluidizeze traficul pe directiile majoritare, nu sa avantajeze traficul minoritar.
Avatar utilizator
marius_tsr
1nsane Member
 
Mesaje: 1132
Membru din: 11 Feb 2009, 09:44
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Sierra RS Cosworth 4x4, 1990, N5D/YBJ, 220CP

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde TOTALSENDER » 08 Mar 2017, 17:50

Da, sa vezi ce frumos e cand pe banda a doua sunt doua masini, si hop, pe banda cu verde intermitent se mai pun doua.... ca doar nu se pot aseza la coada....

... cam, la asta faceam referire.

Normal, sunt cazuri si cazuri, in general insa, primeaza lipsa de educatie... nu numai in acest caz.

Si, sunt suparat pentru ca, desi au trecut cele 45 de zile legale pentru restituirea banilor din timbrul de mediu, cei de la ANAF mi-au spus (dupa ce am mers sa intreb) ca s-a stopat treaba pentru ca.... NU SUNT BANI. HA

De ce naiba ma mai mira?
Eugen,

Vand Calculator de Confort pentru Mondeo MK3 2001 Ghia, volan stanga - (cu functia de degivrare parbriz) -100 RON !

Se restituire timbru de mediu
Avatar utilizator
TOTALSENDER
1nsane Member
 
Mesaje: 2357
Membru din: 28 Ian 2009, 11:45
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Scorpio Mk I, '94, 2.0I DOHC, 115cp + GPL
VIN: WFOAXXGAGARL07091

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde mctano » 14 Mar 2017, 10:12

De ce sunt conditionat sa cumpar meniu la Party din timpul zilelor club ford??
data trecuta am cumparat si ce s-a intamplat? la 10 se inchideau usile restaurantului.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul într-un garaj nu te face masina ..
Ce cred eu despre lucruri in general gasesti aici
Apple user.
Avatar utilizator
mctano
 
Mesaje: 1226
Membru din: 26 Ian 2009, 15:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: No car. Just 2 wheels.

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde xxl_cm » 14 Mar 2017, 10:32

plange-te pe threadul de discutii generale:
viewtopic.php?f=242&t=114335
poate acolo citeste cineva si daca suntem mai multi care reclamam se schimba ceva.
FORD = Fix Or Repair Daily
Avatar utilizator
xxl_cm
1nsane Member
 
Mesaje: 2221
Membru din: 02 Iul 2008, 18:06
Localitate: Bucuresti+Brasov
Maşina: Ford Fiesta 1.3 benzina+GPL 2006
VIN: WF0DXXGAJD6T81498

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde mctano » 14 Mar 2017, 10:50

Merci. Ala il cautam dar nu dadeam de el.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul într-un garaj nu te face masina ..
Ce cred eu despre lucruri in general gasesti aici
Apple user.
Avatar utilizator
mctano
 
Mesaje: 1226
Membru din: 26 Ian 2009, 15:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: No car. Just 2 wheels.

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde marius_tsr » 24 Mar 2018, 20:12

.....
Fişiere ataşate
29512479_10157220964659115_1239523949673871051_n.jpg
Avatar utilizator
marius_tsr
1nsane Member
 
Mesaje: 1132
Membru din: 11 Feb 2009, 09:44
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Sierra RS Cosworth 4x4, 1990, N5D/YBJ, 220CP

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde marius_tsr » 03 Mar 2019, 11:28

In Romania sint multe persoane care-si cumpara o masina, sau mai multe, si le tin cu lunile nemiscate in parcare. Daca nu ai nevoie de ea, ce rost are sa o cumperi si sa ocupi aiurea locurile de parcare? In occident in anumite zone sint strazi cu parcare cu plata, sau altele unde parcarea este libera, chiar si in zone centrale, dar este limitat timpul de stationare. Eu as propune o taxa pentru cei care nu-si misca masina de mai mult de doua luni de zile. Domeniul public este pentru toata lumea, dar datorita numarului foarte mare de masini a devenit o resursa limitata, si ar trebui descurajate astfel de fenomene. Pentru cei care au masini si nu le folosesc cu lunile, sau poate chiar cu anii, s-ar putea amenaja niste parcari la marginea oraselor, nu are rost sa ocupi parcarile in zone centrale daca nu te folosesti de ea.
Avatar utilizator
marius_tsr
1nsane Member
 
Mesaje: 1132
Membru din: 11 Feb 2009, 09:44
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Sierra RS Cosworth 4x4, 1990, N5D/YBJ, 220CP

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Florin21 » 03 Mar 2019, 13:07

Sa nu fim rai si nici exagerati.
Vine un moment in viata fiecaruia, in care apar doua sau mai multe masini in familie... iar una dintre ele va circula mai mult iar alta mai putin... sau acel moment cand avand chiar si o singura masina, respectivul autovehicul nu va putea circula... poate din motive tehnice, ori financiare sau de sanatate ale propietarului, iar tu nu vei mai putea misca masina, sau una dintre masini, timp de o anumita perioada.
Exista motive si motive...

Mai sunt orase si dau aici exemplu Cluj Napoca unde propietarii de autovehicule cu ITP-ul la zi bineinteles, platesc pentru locul de parcare un abonament anual la primarie cu valoare 110lei pentru persoane fizice cu domiciliul in Cluj Napoca sau 840lei pentru persoane juridice - pentru maxim 2 locuri de parcare. La cei care isi platesc locul de parcare nu ai ce sa le zici ca isi tin masina parcata acolo, doar omul isi plateste locul. Luati exemplu si voi si mergeti peste primar... sau cand nu mai este gratis nu mai e bine...?!

Iar pentru masinile care zac cu anii nemiscate de pe locul de parcare, exista o lege sau hotarare a consiliului local, prin care cei de la politie la sesizarea locatarilor din zona, verifica daca respectiva masina are ITP-ul efectuat si daca a trecut o perioada mai mare de... nu stiu cat... de la expirarea ITP-ului. In baza acelei legi, se trece la identificarea propietarului si la ridicarea autvehiculului respectiv in vederea eliberarii locului de parcare.
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde VIPER » 03 Mar 2019, 13:21

Prin natura noului serviciu nu imi mai folosesc masina zilnic zeci de km, ci merg cu metroul. Folosesc asadar masina rar, la sfarsit de saptamana, la cumparaturi sau alte nevoi. Ma incadrez la supararea colegului de mai sus? Masina o curat, nu are cauciucurile dezumflate, este in stare de functionare. Deci? A, si sunt printre putinii fraieri care da si bani pe locul de parcare (da, stiu, e o intreaga discutie, blabla, dar cu noile reglementari ale primariei exista licitatii etc, nu opreste nimeni pe nimeni sa nu inchirieze).
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Florin21 » 22 Mai 2019, 10:44

Din ciclul... afisam un pret pe site si cand vrem sa cumparam avem surpriza sa aflam ca nu este de fapt nici un avantaj iar reducerea este practicata doar sa atraga clientii... sau "socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ"...

Iata pe scurt povestea...

Hotarat sa imi inlocuiesc anvelopele de vara, eu si inca un prieten, dupa studierea tuturor ofertelor prezente pe internet la firmele cu profil de activitate in comercializarea de anvelope auto am dat peste o oferta de pret bunicica zic eu la prima vedere la o firma fosta partenera a acestui forum, este vorba de Best Tires Shop din Bucuresti.

Toate bune si frumoase... hotarati sa cumparam, pretul ok de 257lei/buc. insa, in momentul cand am sunat la firma si i-am rugat ca toate anvelopele sa aiba acelasi DOT cum este normal si firesc sa fie in cazul achizitionarii unui set de 4 anvelope ni s-a cerut o taxa de 10lei/anvelopa pentru "manipulare anvelope si identificare DOT" au spus ei la telefon... am zis ok... :-t haideti sa platim.
Cand sa platim on-line cu cardul alta problema..., transportul nu mai era gratuit pentru 4 anvelope asa cum se specifica in reclama de pe site... pretul minim pentru transport plecand de la 40lei pentru un set de 4 anvelope... si era vorba in cazul nostru de 8 anvelope deci 2 seturi de anvelope cu o valoare de peste 2000lei.
Am sunat si am cerut mai multe detalii si de ce nu este gratuit transportul la 2 seturi de anvelope, cum se specifica pe site ca este gratuit in cazul achizitionarii unui set de 4 anvelope... iar raspunsul a fost unul de toata jena... "in cazul platilor on-line ni se percep comisioane foarte mari si nu acordam transport gratuit in acest caz"... :-O
Am multumit frumos, si le-am spus ca tocmai au pierdut o comanda ferma de 2 seturi de anvelope cu o valoare destul de mare.

Deci, in concluzie, studiati bine oferta de pret si daca este intr-adevar reducere, cand cumparati on-line de la Best Tires Shop.

Pretul afisat pe site la ei nu reflecta realitatea in cazul cumparaturilor on-line, pentru ca, daca adaugam taxa de transport plus taxa de manipulare ca sa aiba toate 4 anvelopele acelasi DOT ajungem la acelasi pret practicat de alte firme de profil specializate in comercializarea de anvelope.
Posibil sa fie avantajos si ok pretul afisat pe site pentru cei din Bucuresti care se pot deplasa personal la sediul lor, dar pentru cei care cumpara on-line e o pacaleala, nu este nici o reducere, de fapt, este acelasi pret ca si la ceilalti comercianti :-t :-t :-t
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde jhonutz » 24 Mai 2019, 20:22

Eu platesc rareori in romania cu card...dupa ce se vad cu banii fac figuri.

Poate va aduceti aminte si de fazele de la emag cand platea lumea cu cardul si primea marfa dupa 1 saptamana in conditiile in care cei ce plateau cu ramburs in maxim 2 zile aveau marfa.

Mai avem mult pana sa ajungem ca natie la nivel european din toate punctele de vedere, dar in primul rand ca mentalitate si respect.

Alta chestie care am patit-o in Romanica: " a da noi nu vindem la persoane fizice si cantitati mici, doar engros" O fi o baza legala pentru refuzul asta ? poate , nu am idee...dar m-am mirat cat de prosti pot fi unii sa refuze o comanda de 200-300 de lei doar pentru faptul ca ar fi livrat la persoana fizica.
Skoda Fabia 1.6 16V 2008
Ex Ford Focus 1.6 16V 2001
Avatar utilizator
jhonutz
1nsane Member
 
Mesaje: 12445
Membru din: 31 Dec 2009, 12:39
Localitate: Iasi

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Florin21 » 24 Mai 2019, 20:53

Asa este. Ai mare dreptate.

Eu m-am mirat in cazul experientei mele cu domnul de la Best Tires Shop, cat de usor a dat cu piciorul la o comanda ferma de peste 2000 lei pe cand altii au din start si transport gratuit si reducere daca cumperi de la ei produse in valoare mai mare de 1000lei.
Oricum, intre timp, am facut o vizita pe la ceva magazine de profil de la mine din oras ce comercializeaza anvelope auto si am avut surpriza sa constat (banuiam ca asa este) ca preturile erau comparativ mai mici decat cele on-line practicate de Best Tires Shop.

Legat de Emag... am un prieten cu o mica firma si un magazin pe langa bazat pe tot ce tine de sound, alarme si statii CB... la un moment dat era o statie CB la oferta cu reducere de 45% pe EMAG la pretul de 475lei iar prietenul meu o avea la vanzare fara nici un fel de oferta la 285lei.

Deci, de multe ori, poate fi mai ieftin la magazinul mic de la colt decat la marile corporatii ce vand on-line. Pentru asta ar merita sa acordam o sansa si celor care se chinuie sa reziste in fata celor care vand on-line si care pacalesc prin reclama si preturi care numai reduse nu sunt in realitate...
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde octa » 28 Mai 2019, 20:10

X(
Fişiere ataşate
IMG_20190528_160908.jpg
IMG_20190528_161656.jpg
IMG_20190528_160817.jpg
IMG_20190528_160847.jpg
IMG_20190528_160922.jpg
IMG_20190528_160813.jpg
IMG_20190528_160912.jpg
ford focus turnier ghia 1,6 16v duratec ti-vct 2005
ford focus turnier ghia exclusive 1,8 16v zetec 2002
GPL
awo simson 425s super custom - 'lucille' - 1961
yamaha virago xv535 custom low rider - 1993

Imagine >>> REGULAMENT FORUM
Avatar utilizator
octa
1nsane Member
 
Mesaje: 4228
Membru din: 01 Mai 2007, 09:24
Localitate: Arad
Maşina: Ford Focus Turnier 1,6l ti-vct 115 cp, Ghia 2005; 1,8l zetec 115 cp, Ghia Exclusive 2002

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde valiinves » 28 Mai 2019, 20:50

Mooaammăăă. Ăsta da, motiv de supărare.
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde jhonutz » 29 Mai 2019, 05:49

:(
Asta e cand padurile ne pleaca, o sa fie din ce in ce mai frecvente furtuni puternice sau chiar tornade
Skoda Fabia 1.6 16V 2008
Ex Ford Focus 1.6 16V 2001
Avatar utilizator
jhonutz
1nsane Member
 
Mesaje: 12445
Membru din: 31 Dec 2009, 12:39
Localitate: Iasi

Re: Cafeneaua suparatilor

Mesajde Florin21 » 29 Mai 2019, 06:40

Vai de mine... chiar imi pare rau... :(
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii libere/forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 8 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 8 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login