Colina Motors

Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Dealer autorizat Ford

Moderator: Colina Motors

Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Colina Motors » 03 Mar 2017, 15:35

Colina Motors va asteapta in zona de sud a Bucurestiului, la 10 minute de Piata Sudului, in Sos. Oltenitei nr. 181, Popesti-Leordeni, cu un complex auto dedicat marcilor FORD, HYUNDAI si Mercedes-Benz Vans.

FORD – DISTRIBUITOR SI REPARATOR AUTORIZAT
- Showroom-ul extrem de spatios de la Ford va asteapta intodeauna cu o gama variata pe stoc - veti gasi in spatiul de expunere atat autoturisme cat si vehicule comerciale, modele si culori speciale, motorizari diverse - intotdeauna cu discounturi si oferte speciale!
- Pe partea de finantare, consultantii nostri de vanzari va pot oferi si posibilitatea de Buy-Back, de a prelua autovehiculul dvs. rulat in vederea constituirii acestuia drept avans pentru achizitia unui autovehicul nou comercializat de Colina Motors. Autovehiculele rulate pot fi preluate si exclusiv pentru revanzare, Colina Ocazie detinand un parc auto second-hand variat, in continua schimbare.
- Service-ul autorizat Ford Colina Motors inseamna in primul rand un personal calificat conform standardelor inalte ale producatorului, atat pe partea de intretinere auto: mecanica, electrica, tinichigerie, cat si pe partea de receptie service. Dorim ca modul responsabil in care venim in intampinarea solicitarilor clientilor nostri sa asigure in egala masura o experienta bazata pe calitate si incredere reciproca in relatia cu Service-ul Colina Motors.
- Pe partea de intretinere flote, Colina Motors ofera servicii complexe, capacitate mare de servisare cu peste 30 posturi de lucru, personal dedicat, si parc auto de inlocuire atat pentru turisme cat si autoutilitare.
- Gasiti in service-ul Colina Motors si cele mai bune preturi pe piese si accesorii originale, promotii diverse pentru revizii, lucrari de tinichigerie, anvelope si I.T.P.

HYUNDAI – DISTRIBUITOR SI REPARATOR AUTORIZAT
- In Showroom-ul Hyundai Colina Motors sunt expuse toate modelele comercializate de producator, cu preturi care beneficiaza de numeroase promotii si oferte speciale. Incercam intotdeauna sa oferim preturi de achizitie excelente si livrare rapida pentru echipari si motorizari diverse, atat pentru autoturisme cat si pentru vehicule comerciale.
- Garantie fara limita de kilometri de 5 ani pentru toate autoturismele, si de 3 ani pentru autovehiculele comerciale Hyundai.
- Service-ul autorizat Hyundai Colina Motors va ofera pe tot parcursul anului promotii in valabilitate pentru piese de schimb si accesorii originale, alaturi de servicii de intretinere la standardele de calitate ale producatorului, atat in timpul garantiei cat si in perioada de post-garantie.

MERCEDES-BENZ VANS – REPARATOR AUTORIZAT
Service-ul autorizat Mercedes-Benz Vans ofera o capacitate mare de servisare si personal calificat pentru lucrari in garantie pentru vehicule comerciale usoare – Sprinter, Vito, Citan, si un raport raport excelent calitate/ pret la lucrari post-garantie pentru toata gama auto Mercedes-Benz.

COLINA SERVICE – MULTIMARCA
Va asteptam la Colina Service – Multimarca pentru orice lucrare post-garantie, mecanica, electrica sau tinichigerie pentru toate marcile auto. Pregatirea tehnica si experienta angajatilor nostri va asigura o intretinere auto la o calitate ridicata si preturi excelente pentru manopera si piese de schimb.
Alte servicii de care puteti beneficia la Colina Motors: Rent Auto, Hotel Anvelope, Geometrie 3D, I.T.P., Consultanta daune.

Beneficii acordate membrilor ClubFord:
25% discount la piese si manopera pentru membrii cotizanti ai Asociatiei ClubFord Romania*;

* - Reducerea nu se aplica pentru alte tarife speciale in vigoare, cum sunt alte promotii Ford Romania sau Colina Motors. Reparatiile se executa strict cu piese comercializate de Colina Motors.

Contact:
Telefon: 021.408.17.14
Email: marketing@colina.ro
Adresa: Sos Oltenitei 181, Popesti-Leordeni, judetul Ilfov
Colina Motors
 
Mesaje: 15
Membru din: 27 Aug 2008, 00:36

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde VIPER » 30 Mar 2017, 09:38

Buna ziua,

va rog o oferta pentru urmatoarele:

- VIN WF05XXGBB52S18337, Mondeo 2.0 TDCi 96kW 2002

Revizie (consumabile + manopera):
1. Ulei Motul 8100 Eco-Nergy 5w30 5+1l
2. filtru motorina Delphi
3. filtru ulei (Bosch, Ford, Delphi, etc)
4. filtru aer (MANN, etc)
5. filtru polen cu carbon (Mann, Ford, etc)

Preventiv as fi interesat si de:
- lichid servo + inlocuire completa in sistem
- lichid frana + inlocuire completa in sistem
- bucsi bara stabilizatoare spate (originale) + montaj

Multumesc.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Colina Motors » 31 Mar 2017, 15:53

Multumim pentru cerere, v-am trimis pe privat devizul.
Speram sa fie ok, suntem aici daca va mai putem ajuta si va asteptam in service :)!

Un weekend placut!
Colina Motors
 
Mesaje: 15
Membru din: 27 Aug 2008, 00:36

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde omurau » 03 Apr 2017, 20:51

Pret pentru clapetele de admisie (Mondeo 1.8, 125cp, 12/2005)? E vorba de piesele astea http://i.ebayimg.com/images/g/dUYAAOxyH ... s-l300.jpg
Cheap, fast and reliable. Choose any two.
Avatar utilizator
omurau
Gold Member
 
Mesaje: 611
Membru din: 28 Mar 2010, 16:57
Maşina: focus 2 2008 & mondeo 3 2006 & mondeo 4

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Florin_Hotaran » 25 Aug 2017, 11:45

"Multumesc Colina Motors!"

Astazi m-am prezentat cu masina la dvs conform programarii facute online in urma cu o saptamana. Cand ajung la desk service mi se comunica cu seninatate ca nu am nici o programare. Respectivul imi spune ca ar putea sa bage masina in service cam peste o ora. Este ok, sau macar rezonabil, dar la momentul la care ii spun ca intre timp imi mai fac niste treburi ca sa recuperez ora pierduta (nu din vina mea) si ca ma poate suna cu 10 min inainte iar eu voi fi acolo...omul devine deranjat si imi spune ca dupa ce ca nu am o programare mai pun si conditii.

Multumirile de mai sus sunt cu ghilimele, ca si felicitarile pentru amabilitatea de care dau dovada oamenii dvs.

P.S. - ulterior sun la Ford, la relatii cu clientii ca sa ma ajute cu programarea pe care ei nu au reusit sa o managerieze corespunzator. Printre altele omul imi spune ca nu s-a mai intamplat niciodata asa ceva si ca daca vreau cu adevarat sa imi rezolv problema la masina sa fac bine sa caut un alt dealer Ford ca, ce Dumnezeu, sunt opt in Bucuresti. Cu zece minute mai devreme reprezentantul Colina imi spunea ca se intampla frecvent ca programarile online sa ajunga tarziu la ei.
Am o banuiala (nu ma pot abtine sa nu fiu si un pic ironic) cum ca unul dintre ei nu spune adevarul.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Florin_Hotaran
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 31 Iul 2017, 12:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 1.6TDCI
VIN: WF0GXXGBBGDP23075

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Colina Motors » 25 Aug 2017, 16:30

Stimate client, am cerut imediat informatii de la Consultantul de Receptie Service cu care ati vorbit, pentru a incerca sa rezolvam situatia semnalata.

Dorim sa mentionam ca sistemul de programari online functioneaza corect si ne cerem scuze pentru faptul ca rezervarea facuta de dvs. nu a fost confirmata, telefonic si in timp util, de catre un consultant Service, angajatii nostri avand obligatia de a face acest lucru. In sistemul nostru de rezervari online apareti cu o solicitare facuta miercurea aceasta, 23 august, pentru o revizie astazi - vineri 25 august (nu avem insa in sistem o programare facuta de dumneavoastra cu o saptamana in urma).

Dorim sa va asiguram de faptul ca angajatul nostru a avut cele mai bune intentii si a dorit sa va fie de ajutor: asa cum ati specificat si dvs., vi s-a propus ca intr-o ora sa va fie preluata masina in service, mai precis la 12:30 sau, alternativ, vi s-a propus si ora 14:30.

Va multumim pentru intelegere si va stam in continuare la dispozitie pentru rezolvarea oricarei solicitari.
Colina Motors
 
Mesaje: 15
Membru din: 27 Aug 2008, 00:36

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Manimal » 25 Aug 2017, 16:39

ce promotii active aveti pentru reparatii ford ?
Manimal
Ford Freak
 
Mesaje: 204
Membru din: 15 Ian 2011, 20:49
Maşina: Ford Focus 2 2008 1.6 ti-vct 115 hp trend+

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Colina Motors » 28 Aug 2017, 08:12

Buna ziua, oferta speciala pentru membrii contizanti Club Ford este de 25% discount la piese si manopera, pentru orice lucrare in service. Pentru o oferta personalizata avem nevoie de seria de sasiu si, bineinteles, de reparatiile necesare.

Ca si revizii, in aceasta perioada cea mai solicitata si recomandata este revizia Ford Motorcraft (pentru autoturisme Ford cu varsta mai mare de 4 ani) in valoare de 319 lei, tva si manopera incluse. Revizia include schimb ulei, filtru ulei, filtru aer si diagnoza IDS.
Colina Motors
 
Mesaje: 15
Membru din: 27 Aug 2008, 00:36

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Manimal » 28 Aug 2017, 10:15

25 % inclusiv la tinichigerie ?
Manimal
Ford Freak
 
Mesaje: 204
Membru din: 15 Ian 2011, 20:49
Maşina: Ford Focus 2 2008 1.6 ti-vct 115 hp trend+

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Stefan Tiberiu » 13 Sep 2017, 16:51

Buna ziua,
Ma intereseaza un pret pentru manopera si piese(originale ford) la schimbarea distributiei pentru un ford focus 2 1.6 benzina din 2008(schimbarea curelei de distributie+pompa apa, curelelor auxiliare)+ revizie normala(ulei, filtre)+schimbare bucsa bascula fata si lichid de frana.
Daca as veni cu piesele mele cat ar costa doar manopera pentru cele precizate mai sus?

Multumesc anticipat.
Stefan Tiberiu
Incepator
 
Mesaje: 5
Membru din: 06 Mar 2014, 13:34
Localitate: Bucuresti/sector5
Maşina: Ford
VIN: WFOHXXWPDH8B66433

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde zizuucs » 28 Dec 2017, 08:17

Buna ziua. Daca masina mea e fabricata in 08.2014, dar achizitionata in 05.2015, pot beneficia de revizia Ford Motorcraft in data de 08.2018 sau tocmai in 05.2019? Eu stiu ca acest tip de revizie e valabil pentru masinile mai vechi de 4 ani. Dar cum se considera acei 4 ani? De la data fabricatiei sau de la data achizitionarii efective a masinii? Astept cu interes un raspuns! Multumesc, sarbatori fericite si la multi ani 2018!
R 1 3 5
└-┼┼┤
2 4 6
Avatar utilizator
zizuucs
Ford Freak
 
Mesaje: 132
Membru din: 12 Mar 2015, 23:26
Maşina: Focus MK3 1.0 EcoBoost 125CP

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Colina Motors » 28 Dec 2017, 09:49

Buna ziua, se ia in considerare data fabricatiei, in cazul dvs. 2014.
Va asteptam cand doriti sa ne vizitati, toate cele bune!
Colina Motors
 
Mesaje: 15
Membru din: 27 Aug 2008, 00:36

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde mugur84 » 03 Mar 2018, 19:13

O oferta va rog pt inlocuire distributie (manopera + piese) ford fusion (1.4 benzina 2008, 80 cp) / 82.000 km
Avatar utilizator
mugur84
Incepator
 
Mesaje: 28
Membru din: 21 Feb 2009, 09:13
Localitate: Bucuresti
Maşina: FORD
VIN: WFOUXXGAJU8G78036

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Colina Motors » 07 Mar 2018, 09:45

mugur84 scrie:O oferta va rog pt inlocuire distributie (manopera + piese) ford fusion (1.4 benzina 2008, 80 cp) / 82.000 km


Buna ziua, aveti pe privat oferta de la noi, multumim frumos.
Colina Motors
 
Mesaje: 15
Membru din: 27 Aug 2008, 00:36

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Flo_Derzelas » 10 Mar 2018, 09:51

Buna ziua,

Recent am achizitionat cu ajutorul dvs. un Ford Focus Wagon 1.6 TDCI, an de fabricatie 2012, dotari Titanium, second hand. Achizitia a decurs foarte bine, gratie implicarii ireprosabila a dlui. Alexandrul Neacsu si tin sa-i/sa va multumesc pentru intregul sprijinul acordat.

Am 3 intrebari la care as avea nevoie de raspunsul dvs.:
1. Ce tip/marca de motorina imi recomandati sa folosesc pentru acest autoturism?
2. Care sunt turatiile optime la care trebuie schimbate vitezele si respectiv care ar fi turatia optima de croaziera pentru un consum echilibrat dar si pentru menajarea motorului/turbinei/ale componente ce tin de motor?
3. Care ar fi costul estimativ al unei revizii care sa cuprinda: schimb ulei de motor, schimb filtre (ulei, motorina, particule, etc.) si o verificare generala a autoturismului (verificare/completare fluide, verificare roti si directie, electrica, etc.)?

Multumesc foarte mult,

Florin Pana
Mobil: 0773 937 165
Flo_Derzelas
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Mar 2018, 07:17
Maşina: Ford
VIN: WFOLXXGCBLCK38691

Re: Colina Motors, Dealer si Service auto autorizat FORD

Mesajde Dan_Seby » 18 Noi 2018, 19:20

VA SALUT,
DE CURAND AM ACHIZITIONAT UN MONDEO MK4 2010 DE LA UN PRIETEN, CARE A AVUT SCHIMBAT KITUL DE DISTRIBUTIE LA COLINA MOTORS.
MA INTERESEAZA CAND TREBUIE SA FAC URMATORUL SCHIMB DE DISTRIBUTIE NU AM APUCAT SA IAU FACTURA DE LA DISTRIBUTIE SI EL ESTE PLECAT DIN TARA ATASEZ CARTEA MASINI ,DORESC COLABORAREA CU SERVISUL DUMNEAVOASTRA VA MULTUMESC.
Fişiere ataşate
cartea masini.jpg
Dan_Seby
Incepator
 
Mesaje: 16
Membru din: 18 Sep 2018, 16:39
Maşina: Ford


Înapoi la Colina Motors

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 0 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 0 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login