Help/Troubleshooting

Ce Jante Se potrivesc Şi Cum Să Le Alegem?

Eventualele probleme/nelamuriri tehnice generale.

Moderator: Huffy

Reguli forum
Dacă aveţi defecţiuni sau nelămuriri cu privire la maşina dumneavoastră, vă rog să căutaţi răspunsuri sau să deschideţi un subiect nou în Secţiunea dedicată modelului dumneavoastră. Această secţiune este doar pentru generalităţi.

Re: Ce Jante Se potrivesc Şi Cum Să Le Alegem?

Mesajde tfh » 26 Mai 2018, 14:05

Buna ziua,
Va rog ajutati-ma si pe mine cu urmatoarea informatie:
Vreau sa achizitionez jante aliaj pe 16 pentru un Ford Fiesta 1.6 TDCI 95 CP an 2013.
Ma puteti ajuta va rog cu dimensiunile la care sa fiu atent in alegerea jantelor?

Multumesc frumos.
Avatar utilizator
tfh
Incepator
 
Mesaje: 41
Membru din: 05 Mar 2012, 17:50
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Fiesta 5 1.3 benzina 44KW
VIN: WF0HXXGAJH4L74535

Re: Ce Jante Se potrivesc Şi Cum Să Le Alegem?

Mesajde Focus99TD » 02 Feb 2019, 12:13

Salutare tuturor,
Spuneti-mi va rog, are cineva pe Focus 2 jante aliaj de 15"? Ce model, marca? Exista si originale Focus 2 pe 15"? Eu am de 17" originale, dar mi se par foarte grele si in plus in momentul cand sunt zone cu denivelari, gen "sleauri" formate vara in asfaltul moale, parca nu mai am acelasi control. Asta nu se simte cu jantele pe 15 de iarna, in aceleasi conditii de rulare, cu viteza corecta si presiune in anvelope corecta.
Multumesc
Focus99TD
Incepator
 
Mesaje: 12
Membru din: 21 Ian 2017, 13:59
Maşina: Ford

Re: Ce Jante Se potrivesc Şi Cum Să Le Alegem?

Mesajde manuta_bau » 05 Sep 2019, 10:17

Salutare,
Cum se apropie iarna am inceput sa caut jante pt "bolidul" meu
Caut jante pe 17 si ma lovesc de un indice CB (gaura centrare). Unde as gasi dimensiunea asta pt ford Kuga 2 - 2019 ?
Si mai am o intrebare, care sa fie sarcina maxima? Intreb pt ca anvelope vad ca sunt minim 99V ceea ce inseamna 775 kg si jantele astea de aliaj AM au 730kg.
Avatar utilizator
manuta_bau
Ford Freak
 
Mesaje: 189
Membru din: 22 Apr 2019, 15:33
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Kuga ST 2.0 TDI 180cp
VIN: WF0AXXWPMAJR89XXX

Anterior

Înapoi la Help/Troubleshooting

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 11 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 11 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login