Help/Troubleshooting

fum abundent cat este motorul rece

Eventualele probleme/nelamuriri tehnice generale.

Moderator: Huffy

Reguli forum
Dacă aveţi defecţiuni sau nelămuriri cu privire la maşina dumneavoastră, vă rog să căutaţi răspunsuri sau să deschideţi un subiect nou în Secţiunea dedicată modelului dumneavoastră. Această secţiune este doar pentru generalităţi.

fum abundent cat este motorul rece

Mesajde leonard trasca » 15 Feb 2017, 18:39

salutare,am luat si eu de vre-o saptamana un ford mondeo din 2006 cu motor de 2000,TDDI,si cat e rece timp de 10-15 minute pana se incalzeste putin motorul scoate un fum alb-albastru dar des si nici nu poti pleca de pe loc cu ea decat fortat.dupa 15 minute de functionare nu mai scoate deloc fum.care ar fi cauza ca imi este cam teama cu mecanici nostri sa nu ma puna sa iau cine stie ce si sa nu fie aia cauza.precizez ca am schimbat filtru de aer,filtru de ulei,uleiul,filtru de motorina.are turbina noua dar ce am inteles eu de la cel care am cumparat masina ca nu a gasit turbina pe original si a luat de tdci.iar motorul meu este tddi.asta sa fie cauza?intreb si eu ca la capitolu mecanica nu sunt prea cunoscator.are si intreruperi asa cat este rece, merge in suturi asa daca te dai la ea.v-am zis dupa ce se incalzeste trage si merge f bine si fum nu scoate chiar deloc.
leonard trasca
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 06 Ian 2014, 18:35
Maşina: Ford
VIN: WF05XXGBB52A01242

Re: fum abundent cat este motorul rece

Mesajde adrianSi13 » 09 Iun 2018, 15:03

Salut, cum ai rezolvat problema?
adrianSi13
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Iun 2018, 14:47
Maşina: Ford
VIN: WF0WXXGBBW4S03004


Înapoi la Help/Troubleshooting

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 14 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 14 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login