Help/Troubleshooting

Accelerare Redusa Ford Fiesta

Eventualele probleme/nelamuriri tehnice generale.

Moderator: Huffy

Reguli forum
Dacă aveţi defecţiuni sau nelămuriri cu privire la maşina dumneavoastră, vă rog să căutaţi răspunsuri sau să deschideţi un subiect nou în Secţiunea dedicată modelului dumneavoastră. Această secţiune este doar pentru generalităţi.

Accelerare Redusa Ford Fiesta

Mesajde Comforse » 08 Sep 2018, 15:49

Salutare,

Am un Ford Fiesta 1.5 TDCI din 2016 si tocmai ce am facut revizia (56.000 km).
Pe drum am constatat insa ca accelerarea este foarte redusa. Pedala de acceleraie este la podea, motorul se tureaza, insa masina accelereaza foarte, foarte greu. Nu scoate fum, nici nu miroase a ambreaj. Am mai constatat si ca jantele sunt foarte calde (nu frig, dar se simte destul de bine).

O sa merg din nou la dealer, insa as dori ce pareri aveti despre aceasta problema.

La revizie, conform documentelor, au fost efectuatre urmatoarele operatiuni:
* Schimb ulei
* Schimb filtru aer
* Schimb filtru ulei
* Schimb filtru polen
* Schimb lichid de frana
* Verificare sistem franare
* Diagnoza IDS
* Verificare amortizoare
* Verificare de siguranta

Multumesc anticipat.
Comforse
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Sep 2018, 15:24
Maşina: Ford

Re: Accelerare Redusa Ford Fiesta

Mesajde Marioo1 » 09 Sep 2018, 01:16

Parerea mea e ca iti patinează ambreiajul. Nu trebuie sa miroase neaparat a ambreiaj. Miroase a ambreiaj cand dai demaraje in 4-5000 de ture sau cand il "freci" mult gen in aglomeratie
Marioo1
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Sep 2018, 16:35
Maşina: Ford

Re: Accelerare Redusa Ford Fiesta

Mesajde Comforse » 10 Sep 2018, 08:22

Mda, am fost astazi inapoi la service si aparent furtunul de la turbo era montat gresit ....
Comforse
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Sep 2018, 15:24
Maşina: Ford


Înapoi la Help/Troubleshooting

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login