Dealerii Ford din Romania

vreau un service bun in bucuresti, in oras

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

vreau un service bun in bucuresti, in oras

Mesajde andrei114 » 22 Sep 2016, 15:16

Salutare tuturor,

Nu stiu unde sa postez problema mea asa ca daca nu e ok aici o va muta vreun admin.
Am si eu nevoie de un service bun Ford care sa imi schimbe o macara de geam, dreapta spate (si sa imi si aduca piesa).
As dori sa fie in bucuresti daca se poate, nu pe la periferie. Dar daca nu e nimic bun in oras o sa merg si la periferie.
Cam care sunt preturile pentru asa ceva (manopera + piesa in sine?)si niste date de contact pentru un service bun?

Exclud din start dealerii , in special Romcar alias Tiriac care presteaza absolut mizerabil orice lucrare.
Mentionez ca am ajuns deja la a doua macara care plezneste pe usa drapta spate desi acel geam este folosit extrem de rar. Nici 5% din cat sunt folosite cele din fata).

Astept cu interes ponturile voastre. Sunt destul de grabit. Multumesc anticipat !

P.S : am un ford mondeo MK4 din 2007
andrei114
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Sep 2016, 15:04
Maşina: Ford

Re: vreau un service bun in bucuresti, in oras

Mesajde toma_0 » 05 Noi 2018, 10:49

0762 900 177 - Costel
Repara doar macarale si broaste. Ai dreptate cu Tiriac - Romcar.
toma_0
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 15 Oct 2018, 13:39
Maşina: Ford
VIN: 6FPPXXMJ2PGS25847

Re: vreau un service bun in bucuresti, in oras

Mesajde VIPER » 05 Noi 2018, 23:40

Ai cel putin 2 variante in dreapta intre parteneri, variante care nu sunt dealeri. Au si topic dedicat fiecare.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: vreau un service bun in bucuresti, in oras

Mesajde kronosro » 08 Noi 2018, 19:49

e bun si un contact al unei persoane care se ocupe de ceva in mod special (cum e cazul). Nu spun ca alte service-uri nu fac treaba insa cineva care se ocupa doar de macarale si broaste probabil ca are mult mai multa experienta decit un mecanic de la un service care "face de toate"
Asteptam si un eventual feedback.

@toma_0 tu ai facut vreo lucrare cu persoana sau recomanzi "din auzite" ?
Avatar utilizator
kronosro
1nsane Member
 
Mesaje: 1044
Membru din: 02 Mar 2010, 22:26
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2006, 1.8i, 125CP, CHBA


Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login