Dealerii Ford din Romania

Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

Mesajde airam1284 » 02 Feb 2015, 13:52

Va informam ca in Bistrita, din 2011, Central Motors este dealer Ford.

Va asteptam la Central Motors pentru a cunoaste noile echipe de vanzari si service.

Vehiculele dumneavostra Ford vor beneficia de cele mai bune si prompte interventii in service, la preturi competitive.

Echipa de vanzari va intampina cu cele mai noi modele Ford si cu promotii speciale.

Asteptam cu interes comentariile dumneavoastra.
airam1284
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Feb 2015, 13:18
Maşina: Ford

Re: Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

Mesajde tauscherteodor » 07 Dec 2018, 03:27

Nu stiu cat de meseriasi sunt oamenii de aici, dar pe mine nu cred ca ma mai prind. Am fost pentru o diagnoza la bujiile incandescente si mi-au spus ca trbuie inlocuite. Am intrebat daca siguranta si releul sunt bune si au spus ca aceasta masina(S-MAX) nu are siguranta si releu fiindca bujiile sunt inteligente si primesc comanda direct de la calculatorul masinii. Am plecat in alt servis (tot o reprezentanta de la alta marca de masina) unde au luato babeste si au gasit si releul si siguranta (arsa) si au constatat ca si bujiile sunt bune. Cata incredere sa ai in reprezenta Ford din Bistrita daca are asa meseriasi( un fel de celentano din LasFierbinti)
tauscherteodor
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 07 Dec 2018, 01:34
Maşina: Ford

Re: Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

Mesajde Automatistul » 07 Dec 2018, 08:14

Prin diagnoză nu se pot verifica bujiile incandescente, doar prezența releului în circuit. Pentru asta era suficientă verificarea de către un electrician auto cu experiență.. și nu neapărat la reprezentanță. Siguranța are curent de rupere mare și nu s-a ars degeaba, trebuie verificare mai temeinică.
Din păcate, personalul calificat cam lipsește peste tot..
Focus mk4, ST-Line 1.0 ecoboost Hybrid 155CP race red - WF0NXXGCHNLK12123
Focus mk3, 1.6 TDCi-DV econetic 95CP moondust silver metallic - WF0LXXGCBLBU56436
ex. Fiesta mk7, 1.6 TDCi 90CP avalon - WF0JXXGAJJ9P28295
ex. Focus mk1, 1.4 Zetec 75CP pacific green - WF0NXXGCDNXS05089

Imagine >>> REGULAMENT FORUM
Avatar utilizator
Automatistul
 
Mesaje: 3741
Membru din: 11 Iun 2015, 10:29
Localitate: Bistrița
Maşina: FOCUS mk4 ST-Line 1.0 Ecoboost Hybrid 155 HP race red
VIN: WF0NXXGCHNLK12123

Re: Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

Mesajde tauscherteodor » 07 Dec 2018, 08:37

Cred că este lipsa de personal calificat, dar macar acesta existent ar trebui să lase fumurile de mari meseriasi. Ce ma suparat a fost faptul că electricianul sau ce o fi el era tare revoltat când l-am întrebat de siguranța și releu susținând că nu există așa ceva,
tauscherteodor
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 07 Dec 2018, 01:34
Maşina: Ford


Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login