Cutia cu nisip

Fum compartiment motor S.max

Dacă nu sunteţi familiarizat cu scrierea mesajelor în acest tip de forum, aici puteţi încerca funcţiile care ţin de postare : Subiect Nou, Răspuns Nou, Chestionare, CodulBB din corpul mesajului (citeaza, imagini, linkuri, stiluri de text, iconiţe emotive), etc.

Moderator: Automatistul

Reguli forum
Dacă nu sunteţi familiarizat cu scrierea mesajelor în acest tip de forum, aici puteţi încerca funcţiile care ţin de postare : Subiect Nou, Răspuns Nou, Chestionare, CodulBB din corpul mesajului (citeaza, imagini, linkuri, stiluri de text, iconiţe emotive), etc.

Mesajele şi subiectele iniţiate aici vor fi complet ignorate de către ceilalţi useri. Această secţiune va fi complet golită la un anumit interval de timp.

Fum compartiment motor S.max

Mesajde ValentinB88 » 28 Feb 2022, 18:42

Va salut! Am un s.max din 2015, 2.0 tdci. Am patit de doua ori sa simt un miros de fum care a intrat din compartimentul motor in interior. Prima data l-am si vazut cand iesea, m-am speriat putin cand am ridicat capota. Asta s-a intamplat dupa ce am mers aproximativ o ora, dar am mai avut si alte drumuri la fel de lungi si nu s-a mai intamplat. La ultima utilizare am simtit din nou acelasi miros, insa nu am mai sesizat niciun fum (era seara si poate din cauza asta nu s-a vazut). Am oprit masina pentru 1-2 minute si am plecat spre casa, un drum de 5 minute, timp in care nu am mai simtit mirosul. Prima data mirosul semana cu mirosul plasticului incins si a doua oara cu mirosul uleiului incins.

Stiti care ar putea fi cauza?

Multumesc!
ValentinB88
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 27 Feb 2022, 21:32
Maşina: Ford

Re: Fum compartiment motor S.max

Mesajde Automatistul » 22 Mar 2022, 19:54

Forumul dedicat este în altă parte, mesajul acoperă un test.
viewforum.php?f=102
Focus mk4, ST-Line 1.0 ecoboost Hybrid 155CP race red - WF0NXXGCHNLK12123
Focus mk3, 1.6 TDCi-DV econetic 95CP moondust silver metallic - WF0LXXGCBLBU56436
ex. Fiesta mk7, 1.6 TDCi 90CP avalon - WF0JXXGAJJ9P28295
ex. Focus mk1, 1.4 Zetec 75CP pacific green - WF0NXXGCDNXS05089

Imagine >>> REGULAMENT FORUM
Avatar utilizator
Automatistul
 
Mesaje: 3741
Membru din: 11 Iun 2015, 10:29
Localitate: Bistrița
Maşina: FOCUS mk4 ST-Line 1.0 Ecoboost Hybrid 155 HP race red
VIN: WF0NXXGCHNLK12123


Înapoi la Cutia cu nisip

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login