Volvo

Volvo 760 GLE

Discutii despre masinile Volvo - toate modelele

Volvo 760 GLE

Mesajde shadow » 08 Noi 2006, 17:02

Am vrut eu sa-mi cumpar o masina din asta cand eram in cautari, inainte sa iau Fordul. Masina era din '94, avea motor de 1.8 cu 110 cai, AC, ABS, Airbag sofer, inchidere. Trebuia schimbat kitul de abreiaj si cauciucurile. Eu am incercat sa o scot sub 3000E, dar proprietarul vroia cel putin 3200. Asta se intampla la inceputul verii, nu a vandut-o pana acum, i-a schimbat kitul si cauciucurile si acum accepta si sub 3000 :icon_smile: In afara de asta am mai vazut un Cielo '96, BMW 323 2.3i '76 motor '86, Lancia Prisma 2.0D '82, Mercedes 250D '85, Mercedes 190E '86 si dintre toate mecanicul meu de incredere a zis ca asta era de departe cea mai proasta (in afara de Lancia care era prea praf ca sa i-o mai arat si lui).

Masina arata foarte bine din exterior, interiorul insa era nasol si mult mai inghesuit fata de Sierra, care este o masina mai mica la exterior. Nu imi pare rau ca nu am luat-o. Dintre cele enumerate mai sus, imi pare rau dupa Mercedes 250D care era prea scump si dupa BMW care avea probleme cu actele.
Avatar utilizator
shadow
Gold Member
 
Mesaje: 988
Membru din: 25 Mai 2006, 14:17
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Volvo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login