Prezentari cu masini, poze, biografii, liste
Răspunde

Focus ST. Un fel de Foca violenta.

17 Iun 2009, 12:44

La cererea publicului (si la nerabdarea mea) am facut cateva poze (sunt slabute, dar m-ama grabit) sa vada lumea mai bine masina. Cine e curios. Inainte de asta, incerc sa repet ce am mai spus despre masina:
- este un Focus ST ce a fost ca masina de drive test la BDT. Are acum 36.000km si se comporta impecabil. Masina am luat-o ca o preluare de leasing. Despre pret nu are sens sa discutam, important e ca am reusit sa o iau. Peste cateva zile se va schimba firma de leasing ceea ce inseamna ca voi ramane fara masina o perioada, sper eu, scurta. Ca alte detalii pot spune ca are trapa, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice, casetofon SONY si bluetooth sa-mi pot conecta telefonul la car kit, comenzi vocale, senzor de lumini, climatizare si poate alte cateva chestii care imi scapa acum, dar care nici nu le consider importante. Masina ma intereseaza cum trage si... cam atat, d-asta nici nu am avut timp sa-i cunosc toate dotarile.
Daca va intrebati si daca o sa ma intrebati de modificari, va anunt de pe acum ca nu o sa ii fac modificari majore in primul an. Am trecut de la 90cp la 225 si cred ca e bine sa incerc intai sa ma obisnuiesc cu masina asa cum este acum. Cu timpul poate vor aparea modificarile, dar momentan nu am absolut nimic in plan. In fiecare clipa pe care am petrecut-o la volan pana acum parca am inteles tot mai mult ca masina este senzationala. Imi aduc aminte cand am fost la o revizie la Ploiesti (parca) am vazut una asemanatoare in show-room. Nici nu visam pe atunci ca va veni ziua in care o astfel de masina sa fie a mea. Din fericire a venit!
Nu stiu cate impresii pot spune acum despre masina, ci poate mai mutl despre cum ma simt eu ca proaspat posesor. Si ma simt foarte bine. Chiar daca primul plin l-am terminat in ~350km, chiar daca si al doilea tot cam acolo ma duce, nu este o masina care am luat-o pentru consum redus.
Cam atat as putea spune pentru inceput, incerc sa pun si pozele. Daca vor mereg bine, daca nu vor merge mai incerc.
Multumesc si aici pentru toate urarile de pe topicul precedent!
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG_1713.JPG
IMG_1766.JPG
IMG_1747.JPG
IMG_1711.JPG
IMG_1707.JPG
IMG_1706.JPG
IMG_1704.JPG
IMG_1730.JPG
IMG_1734.JPG

Re: Foca a II-a. STeroidizata.

17 Iun 2009, 13:00

Senzationala masina..mai ales culoarea =D>

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 13:01

ST in 5 usi? SUPERB!! Sa o stapanesti sanatos si sa nu te fure prea tare!

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 13:10

Superba masina, sa o stapanesti sanatos.

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 13:27

ST-ul in 5 usi e foarte tare frate!

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 13:28

Masina e superba, pozele sunt pe masura!
Iti doresc din tot sufletul sa iti aduca cel putin la fel de multe bucurii pe cat ti-a adus Foca!

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 13:50

Felicitări pt. achiziție :)

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 14:07

Felicitari si multi multi km fara probleme si cu zambetul pe buze :D
Am avut ocazia sa o vad live, este superba.

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 14:14

ai lipit ceva musculite pe bot...se vede ca n-ai mers tare :-" O:-)
s-o stapanesti sanatos :D

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 14:18

Superba masina, sa o stapanesti sanatos. Mi se pare mie sau am vazut-o si pe autovit???...nush poate e alta, dar sigur am vazut un ST care avea aceeasi culoare acolo.

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 14:30

e cumva ST-ul care a stat parcat pe ion mihalache vis-a-vis de BRD tower?? era unul albastru parcat acolo de cel putin 1 an jumate cred are nr de leasing...daca nu e scz de off.

sa stapanesti sanatos jucaria asta de oameni mari :P si fara incidente doar revizii

bafta

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 15:22

va pacaleste pe toti... e vechea lui masina vopsita performance blue si cu bodykitul de st :-" si cu alezajul marit. si cursa marita. si cu un piston in plus. si cu 3 ceasuri in plus pe bord. si cu evacuare mai zgomotoasa. si cu trapa.

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 15:29

350 km cu un plin este mai mult decit rezonabil. banuiesc ca este consum mixt spre extraurban. :)

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 15:45

stiu ca ai zis ca nu conteaza, ca nu e asa de semnificativ, dar totusi:
ST-u`, cat e ST-u`?

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 16:28

shine, intreaba si cit e rata! :)

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 16:41

Superba masinutza. Sa o stapanesti sanatos si muuulltti km fara nici un fel de problema.

Sa ai o zi FORDmidabila .. si tre sa o uzi :D:D

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 16:49

Visssss... Sa o stapanesti sanatos! sper sa am ocazia sa o vad live prin Pitesti.. eventual la o intalnire a fordistilor din zona.. :D

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 17:10

Felicitari omule!Sa o stapanesti sanatos! :)
Sa nu mai pui dungi si pe asta :))

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 17:48

Va multumesc pentru urari! (Presimt ca o sa mai spun chestia asta de cateva ori, dar nu imi pare deloc rau)
Acum incerc sa mai raspund unora dintre voi, daca omit pe cineva sa stiti ca nu e rea intentie, e numai "chemarea ST-ului" care se uita la mine, acum, prin vitrina. Asadar:
Adicristea & shine: Mersi! Si eu sunt de parere ca si in 5 usi ST-ul este foarte tare!
octav_m: Musculitele nu le-am lipit eu, care sunt, ci s-au lipit ele, care este. De ce? Cred ca de drag, ca tare nu am mers. :-"
Younick_wlf: a fost si pe autovit pentru ca acolo am gasit anuntul. Era a celor de la BDT Ocazii.
wrx_focus: asa cum am spus, este fosta masina de drive-test de la BDT si cand au decis sa o vanda au vandut-o prin BDT Ocazii (show-room-ul de pe Virtutii) asa ca probabil stii de alta masina.
ionutz: Galbena! Galbena o sa fie!
muzica9: nu pot sa spun ce fel de consum a fost. Daca e sa-mi dau cu parerea, optez spre mixt.
shine(partea a doua): cat e ST-ul? La lungime si latime, cat orice alt Focus.
DragosHP: si eu sper sa ne vedem prin Pitesti. Cand ai drum, sunt sanse foarte mari sa ma gasesti la Racing Nick in cartierul Trivale, capatul liniei 8. (Daca vrei mai multe detalii, iti explic prin PM).
deejay_xb: Pfuai! M-ai prins tocmai ce eram cu dingile in mana sa le intind pe masina, da' daca tu zici sa nu, atunci NU sa fie! :D

De cand am deschis topicul pana acum nu s-a mai intamplat nimic legat de masina, asa ca noutati nu sunt. Dorintea ramane, in continuare, sa apuc sa-i fac niste poze mai reusite. Aaa... uitasem: am descoperit ca am si senzori de ploaie.
Multumesc inca o data pentru urari!

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 18:27

Dar are EBD? :)) Sa o stapanesti sanatos bre si sa incepi cu modificarile(nu la motor)

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 18:47

...masina de teste la BDT?... Probabil c-ai luat-o la un pret foarte bun.
Sincer, eu n-as fi avut curajul asta.

S-o stapinesti sanatos si multa BAFTA.

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 20:58

Senzationala (mai ales pt faptul ca e si in 5 usi :P)
Trebuie sa vii si la o intalnire in bucuresti ca s-o vad si eu live :D

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 21:06

so on!...si al mai mare. da caii, caii unde ii tii? in curte la racing nick?

mein herr, multi inainte fara incidente si te rog eu mult ai grija ce faci cu caii aia! si la propriu si la figurat!

Re: Foca. STeroidizata.

17 Iun 2009, 21:07

felicitari, o masina de-adevaratelea :D =D>

Re: Foca. STeroidizata.

18 Iun 2009, 16:45

focoasa foc! sa o stapanesti sanatos! ma faci sa dau o tura pe la dealerii ford. poate gasesc si eu o fiesta ST :))

Re: Foca. STeroidizata.

26 Iun 2009, 12:19

Am reusit sa-i mai fac cateva poze, pe zi, sa se inteleaga mai bine culoarea. In continuare sunt fascinat de masina si parca tot nu imi gasesc cuvintele sa descriu senzatiile ce mi le ofera.
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG_1823x.JPG
IMG_1821xs.JPG
IMG_1819x.JPG
IMG_1814xxx.JPG

Re: Foca. STeroidizata.

26 Iun 2009, 12:29

LA MULTI ANI :D

Re: Foca. STeroidizata.

26 Iun 2009, 13:44

Foarte faina ! Prima poza , cea in care se vede doar apa , poti s-o trimiti la Ford s-o foloseasca pt reclame ! (ultima ar trebui trimisa la Primarie :D )
Totusi , cred ca un singur tetraedru , fie el si sport , e putin la 5 cilindrii ! =)) =))

Re: Foca. STeroidizata.

26 Iun 2009, 13:53

Foarte Frumoasa....sunt putin gelos :) .....am spus putin, si eu am tot un Focus 2 ! :D

Re: Foca. STeroidizata.

26 Iun 2009, 16:28

sa o stapanesti sanatos, e foarte frumoasa masina!

PS: cum ai reusit sa pui poze de 3mb? :-"
Răspunde