Versus

Masina de concediu

Care e mai buna? Comparatii intre diverse modele/marci de autoturisme.

Masina de concediu

Mesajde AdiC » 06 Mar 2010, 14:17

Salut colegi,

In curand voi face pasul cel mare si un pic mai tarziu (peste vre'un an) pasul celalalt, si mai mare :)

Asta inseamna ca nu voi mai beneficia de serviciile Fiestei din semnatura - ea fiind a parintilor.

Ce fel de masina caut eu?
O masina confortabila, spatioasa, avand costuri de intretinere scazute.
Aceasta masina va fi folosita preponderent extraurban (concedii, w/e la mare/munte/tara/prieteni/etc).
Performantele nu primeaza.

Bugetul? Oarecum limitat; n-as da mai mult de 8000E pe o masina care va sta in timpul saptamanii in parcare.

Ce imi face cu ochiul? Daewoo Nubira (nu radeti, chiar se incadreaza in cele de mai sus :) ), Mondeo (MK3? - modelul anterior celui curent) cu motor 1.8 benzina, Laguna, Primera si de ce nu Logan (desi sufera la capitolul confort). In general ma feresc de VAG, imi creeaza impresia de over-rated.

Mi-ar prinde bine o parere vis-a-vis de modele de mai sus si, de ce nu, alte propuneri.

Multumesc!
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: Masina de concediu

Mesajde emanuel09 » 06 Mar 2010, 14:32

daca vrei o masina cu costuri reduse atunci dece vrei mondeo pe benzina ,crezi ca are costuri reduse?
Avatar utilizator
emanuel09
Ford Freak
 
Mesaje: 158
Membru din: 16 Oct 2009, 22:41
Localitate: ploiesti
Maşina: ford mondeo,2003.85kw

Re: Masina de concediu

Mesajde AdiC » 06 Mar 2010, 14:35

Fiind masina pe benzina ma astept sa aibe costuri de intretinere reduse, da. Gresesc?

N-am zis nimic de costurile de exploatare (pentru mine sunt 2 notiuni diferite), ele fiind oarecum irelevante la o masina de concediu care, implicit, va face putin km intr-un an (~10.000).
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: Masina de concediu

Mesajde adyamg » 06 Mar 2010, 14:53

CMAX?
adyamg
1nsane Member
 
Mesaje: 8305
Membru din: 01 Apr 2008, 23:25
Maşina: Ford Focus 1.6 Zetec

Re: Masina de concediu

Mesajde O'neill » 06 Mar 2010, 14:58

AdiC,664179 scrie: In curand voi face pasul cel mare si un pic mai tarziu (peste vre'un an) pasul celalalt, si mai mare :)

Io nu prea am inteles cum e cu pasii astia!

AdiC,664179 scrie:Aceasta masina va fi folosita preponderent extraurban (concedii, w/e la mare/munte/tara/prieteni/etc).
Performantele nu primeaza.

Ia-ti Nubira, ieftina si buna. Diferenta de bani o bagi in benzina. Daca nu ai preferinte si nu vrei performata si la ce-ti trebuie tie... ;)
E pacat sa-ti iei Moneo sa-l tii in parcare...
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Re: Masina de concediu

Mesajde DanielArdelian2 » 06 Mar 2010, 16:34

Mondeo MK3 pe benzina corespunde cerintelor tale. Ti-o spune unul care, ca si tine, a trecut din Fiesta Mk6 in Mondeo Mk3.
Extraurban consuma cam 7.5 L / 100 Km.

LE: Daca te hotarasti pe Mondeo, incearca sa fie una cu facelift (dupa 2004, cu proiectoarele de ceata trapezoidale, semnalizarile laterale si spate albe, rama cromata in fata). Odata cu faceliftul, s-au remediat mai multe bube.
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Masina de concediu

Mesajde AdiC » 06 Mar 2010, 18:56

O'neill,664218 scrie:Io nu prea am inteles cum e cu pasii astia!


Come on... primu pas e maritisu :(( si al doilea copii :-"

Si da... asa, uitandu-ma la bani, Nubira iese castigatoare, dar cu inima as alege Mondeo :)
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: Masina de concediu

Mesajde DanielArdelian2 » 06 Mar 2010, 19:01

Nubira este clasa compacta, se compara cu Focus. Golf, Octavia, Megane...nu cu Mondeo.
De ce ai scos Laguna din ecuatie? Nu cred ca Nubira ar fi o optiune mai buna decat Laguna.
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Masina de concediu

Mesajde AdiC » 07 Mar 2010, 10:23

Ma uit si la Nubira ca-mi place cu arata si ca Leganta si se pare cam babana.

Acum, cand mai recitesc posturile, imi dau seama cate variante sunt...... Decisions, decisions....

O sa pastrez in ecuatie doar masinile care-mi plac: Mondeo mk3, Primera, Nubira si da, pun si Focusul ca si ala imi place :P
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: Masina de concediu

Mesajde mircea george » 07 Mar 2010, 10:57

Parerea mea sincera e sa uiti de modelele Daewoo ptr ca sint "pe cale de disparitie" si nu sint "ocrotite de lege" adica au avut destule probleme (ti-o zice unu' care a avut si un Cielo...), nu se mai fabrica deci nu mai gasesti piese asa usor si ieftin si oricum sint proaste, la capitolul siguranta stau EXTREM de prost iar confortul e jalnic, intr-un cuvint au ramas masinile anilor '95-'96...
Eu as merge pe varianta Mondeo 1.8i dar macar sa fie una dotata (GHIA); nu prefer modelele frantuzesti din motive subiective dar nu spun ca nu ai putea gasi o Laguna bunicica...
Poti incerca cu succes si clasa compacta cu un Focus mai dotat sau chiar o Octavia, cu Meganul nu prea as iesi prin tara...
Mondeo break verde inchis, 2004, 2.0 TDCI 130cp TIPTRONIC, GHIA, navigatie touchscreen DVD
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." F.G.
Avatar utilizator
mircea george
1nsane Member
 
Mesaje: 1283
Membru din: 12 Dec 2006, 18:31
Localitate: Bucuresti

Re: Masina de concediu

Mesajde zepelin » 10 Mar 2010, 11:00

Cred ca un C-max se inscrie in cerintele tale..
zepelin
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 01 Mar 2010, 16:47

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 03 Mai 2010, 23:14

Daewoo e pe cale de disparitie dar inca se gasesc piese. Mai putin Leganza care este expirata din 2002.
Nubira si Cielo s-au vindut pina prin 2007-2008. Inca se gasesc piese si chiar f ieftine.
Si eu sint in aceeasi situatie ca si initiatorul topicului cu exceptia faptului ca merg si urban destul de mult. Ceva de genul 10k urban+5k extraurban.
Ma trage ata la un Focus 1.8l TDDI cit mai nou adica spre 2004 :)
Am inteles ca astea ar fi cele mai "ieftine" la intretinere/reparatii daca e cazul.
Plus ca nu sughita la motorina de slaba calitate.
Sau varianta pe benzina 1.6l avind in vedere ca nu fac foarte multi km.
Inca stau in dubii Nubira vs Focus. Ca pret de achizitie hmmm Nubira CDX 2005/90k/4000euro si Focus 2003/120k/4500euro.
Voi ce ziceti?
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Re: Masina de concediu

Mesajde mircea george » 04 Mai 2010, 08:32

Eu zic Focus! Daca diferenta de pret e singura problema eu n-as mai ezita, Focusul e peste Nubira dpdv tehnic, confort, siguranta...
Mondeo break verde inchis, 2004, 2.0 TDCI 130cp TIPTRONIC, GHIA, navigatie touchscreen DVD
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." F.G.
Avatar utilizator
mircea george
1nsane Member
 
Mesaje: 1283
Membru din: 12 Dec 2006, 18:31
Localitate: Bucuresti

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 04 Mai 2010, 10:14

Pretul initial nu este marea problema (este dar pe locul 2-3)
Spre deosebire de multi ma gindesc la reparatiile ulterioare.
Am bafta la masini care "pica" :)
Care e cea mai fiabila varianta pe Ford?
Tocmai am vazut un Focus2 in service, stapinul deja dadu-se pagina la agenda notind lista de cumparaturi :)
Din ce am auzit/citit multi zic ca TDDi-ul ar fi cel mai fiabil/putin pretentios. Chiar daca are numai 90CP trage bine la turatii joase ceea ce e un atu in oras.
Multumesc anticipat pt sfaturi.
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Re: Masina de concediu

Mesajde BogdanFSB » 04 Mai 2010, 10:33

de ce sa nu mergi pe Logan...o masina buna cu destul spatiu si pt bagaje si pt pasageri si mai ramai si cu ceva banuti...sper sa nu-mi pun forumul in cap :D dar eu asta as alege
Avatar utilizator
BogdanFSB
Moderator
 
Mesaje: 3640
Membru din: 23 Iun 2008, 14:29
Localitate: Bucuresti
Maşina: Renault Kadjar Intense EDC

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 04 Mai 2010, 12:11

Este o idee si asta...din pacate SH nu prea gasesti motorina sau GPL din fabrica. Benzinara de 1.4l consuma peste 8.5-9l pe urban...
Dar motivul principal contra e senzatia timpita cind te bagi in ea de jucarie timpita facuta in China pe pluta...al doilea dotarea destul de slaba cel putin la SH-uri, geamuri electrice fata spate, climatronic, CB, tempomat-ul e deja SF...
Pina in 6000e ce naiba sa iei? La VAG Golf, Bora sint destul de inghesiute, Passatul e scump incl. la intretinere.Skodele Octavia sint rare pe piata si destul de scumpe...mai ramine Opelul cu CRTi-ul care sint pretentioase la motorina
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Re: Masina de concediu

Mesajde shine » 04 Mai 2010, 13:39

ai luat in calcul varianta Fusion? motorul de 1.6 are consum mediu 8l/100. in ceea ce priveste spatiul si alte chestii, uita-te in semnatura mea :D o sa ramai surprins.
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Masina de concediu

Mesajde AdiC » 04 Mai 2010, 14:56

Ma uit eu acum la Fusion, m-am uitat si inainte si.... o sa ma mai uit. Grea alegere..... Cred c-o sa merg pana la urma pe varianta masina noua....
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 04 Mai 2010, 17:08

Scuze Adi ca m-am bagat pe topicul tau dar se pare ca , cautam cam acelasi lucru :), chiar daca nu din aceleasi motive...deja insurat :( si fiica-mea e cit maica-sa aproape, la 11ani :)
M-am uitat si la Fusion din pacate echiparile relativ slabe, motorizare multe din ele TDCI sau benzina...
Si am un fix sa cumpar o masina "comuna" care o vezi pe toate drumurile -> piese pe stoc la nevoie...
Si in ultima vreme Fordul in special Focus si ceva Mondeo au aparut ca ciupercile...
Revenind la subiect, am gasit si vazut una care face cu ochiul:
http://autovit.ro/ford-focus-C12944478.html
pret 4500 poate 100 in minus...
O parere?
Masina trage bine, nu scoate fum, carte service, distributie schimbata la 120k la nemti si are 131k acum.
Nu are climatronic (are clima manuala), BC, si tempomat... in rest ar fi ok.
Intrebarea 1 timpita, la generatia asta am vreo sansa saq gasesc si cele 3 dotari de mai sus?
Intrebarea 2 la fel ca prima (stiu search, dar sint incepator in ale forumurilor), apelez la amabilitatea voastra, cum aflu mai multe despre masina ? VIN :WF0NXXGCDN1B83254.
Sper ca l-am notat corect...
Multumesc (si anticipat) pt ajutor.
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Re: Masina de concediu

Mesajde mafteiu » 04 Mai 2010, 18:33

focusu 1 fara face lift (cu semnalizari in bara) ii pana prin 2001 si din 2001-2004 ii focusu face lift cu semnalizari in far,focusu de pe autovit are semnalizari in bara adica ar trebui sa fie pana in 2001 si el zice ca ii din 2002,ceva nu ii in ordine acolo plus la ghia parca ar trebui sa aiba si computer de bord si focusu ala nu are....
Avatar utilizator
mafteiu
Member
 
Mesaje: 488
Membru din: 01 Sep 2009, 09:38
Localitate: targu mures
Maşina: ford focus turnier,2001,1.8zetec 115CP,ford mondeo titanium x 2008 2.0tdci
VIN: WF0NXXGCDNYT12975

Re: Masina de concediu

Mesajde AdiC » 04 Mai 2010, 18:55

lascarica, acelasi de pe gmclub? :)

Mai multe info despre foduri (relativ) aici: http://www.etis.ford.com/

Cat despre Fusion masina mai putin "comuna" pot sa-ti zic ca stergatorul spate se potriveste la Fiesta si invers :P (si mai are o multime de piese comune cu aceasta)

Spor la cautat sh-uri, mie mi s-a cam luat; plin de tepe si samsari :(
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 04 Mai 2010, 19:00

Pe carte service e produsa in 2001 si prima inmatriculare/revizie e la inceput 2002.
Omul a pus anul de la prima revizie...
Ghia cred ca e deoarece are trasnaile de sigle pe caroserie cu GHIA, plus frine disc fata/spate, care cred ca sint specifice GHIA.
VIN-ul l-am luat de pe geamul masinii si e acelasi cu cel de pe caroserie.
La ce sa ma mai uit daca ma hotarasc pe masina asta?
AdiC ce mai prins , eu "estem" =))
Vreau un upgrade de la Cielo, iar in gama Daewoo nu am unde. Nubira ar fi ok dar scumpute si frecate prin Ro.
Iar Chevy e vindut destul de slab in Ro...ma uitasem pe la un Lacetti dar mi-a trecut...
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Re: Masina de concediu

Mesajde mafteiu » 04 Mai 2010, 21:24

nu numai ghia are discuri fata spate si eu am si a mea ii varianta futura' plus ca din fabrica a venit cu genti de ford de 16" dar nu am oglinzi electrice incalzire in scaune,dar de pe focusu de pe autovit ar fi trebuit sa aiba computer de bord cel putin ghia ar trebui sa aiba daca tot ghia ii versiunea full',si cu distributia la focus pe benzina ii pe curea,la cele pe motorina nu stiu ce sa zic benzinarele pe curea si diesel pe lant?,poate ne ajuta cineva,care stie exact,dar cel mai simplu cu vin-ul de la masina la rubrica' help este un topic care se numeste ceva de genu 'vin' date despre masina' si acolo o sa te ajute colegu nostru parca badkid are numele'....
Avatar utilizator
mafteiu
Member
 
Mesaje: 488
Membru din: 01 Sep 2009, 09:38
Localitate: targu mures
Maşina: ford focus turnier,2001,1.8zetec 115CP,ford mondeo titanium x 2008 2.0tdci
VIN: WF0NXXGCDNYT12975

Re: Masina de concediu

Mesajde boieru2 » 06 Mai 2010, 11:00

Si eu am avut dilema cu cei doi pasi in toamna cand mi-am luat masina. Am avut pe lista Renault Fluence, Renault Megane, Skoda Octavia, si Opel Vectra.
Pentru mine raportul calitate-pret + info de pe forumuri + costuri de intretinere si etc au dat ca rezultat Ford Focus sedan cu motor de 1.6 benzina si deocamdata sunt f multumit de el din toate punctele de vedere
Succes in alegere. Totusi poate renuntati la Daewo sunt moarte si ingropate.
Avatar utilizator
boieru2
Ford Freak
 
Mesaje: 190
Membru din: 03 Oct 2009, 12:02
Maşina: Ford Focus Sedan 2008 1.6

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 06 Mai 2010, 15:36

Daca tot ai adus vorba de Skoda, mi-a atras atentia:
http://www.depozitauto.ro/vand-Skoda-Oc ... 82389.html
Dotare Laurin & Klement
Ce ziceti Fordul de mai sus sau Skoda ?
Parerile argumentate sint binevenite.
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Re: Masina de concediu

Mesajde BogdanFSB » 06 Mai 2010, 16:15

lascarica...dupa descrierea din anuntul fordului nici nu m-as apropia de masina ex: recent adusa sau full options sau arata tipla...nu cred ca ar scrie asa ceva un om serios...si despre skoda 190 k km mi se par cam multi pentru o masina pe care presupun ca vrei sa o pastrezi ceva timp...incearca sa mai cauti si inca raman la parerea ca loganul e o alegere mai mult decat buna ;)
Avatar utilizator
BogdanFSB
Moderator
 
Mesaje: 3640
Membru din: 23 Iun 2008, 14:29
Localitate: Bucuresti
Maşina: Renault Kadjar Intense EDC

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 06 Mai 2010, 16:55

Fordul l-am vazut deja si intradevar arata foarte bine comparativ cu alte masini vazute.
Si se pare ca nu a "cosmetizat-o", motorul nu e spalat e mizerabil as putea spune... dar uscat fara ulei etc...
Omul o luase pt nevasta-sa care nu ia placut...vrea una mica...cica e prea lunga :))
Full oarecum este...nu are CB, tempomat, clima automata...dar nu prea am vazut oferte de FF1 cu asa ceva...gasisem unul aseara dar... era in 2 portiere :((
Skoda intradevar are cam multi dar stiu ca sint reali, masina nu e de la un samsar...pina la urma nici cei 130k de la FF1 din link nu stiu daca sint reali si nu or fi 230k...
Un plus pt Skoda dotarile...dotari de Passat si preturi intretinere/reparatii ca la Golf IV.
Iar Logan :) e o idee ... dar si acolo e loterie... si una noua nu se merita... prea scumpa...valoarea de revinzare e mica...nici nu se prea gasesc pe GPL sau motorina la SH...
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Re: Masina de concediu

Mesajde DanielArdelian2 » 06 Mai 2010, 19:50

lascarica,708917 scrie:Omul o luase pt nevasta-sa care nu ia placut...vrea una mica...cica e prea lunga :))

Asta este o minciuna pe care ti-o spun vreo 75 % din samsari.

lascarica,708917 scrie:pina la urma nici cei 130k de la FF1 din link nu stiu daca sint reali si nu or fi 230k...

Eu as zice ca are peste 250K Km.

lascarica,708917 scrie:Un plus pt Skoda dotarile...dotari de Passat si preturi intretinere/reparatii ca la Golf IV.

Skoda este o masina de clasa compacta - la acelasi nivel cu Golf, Focus. Nu are nimic in comun cu Passat, nici la confort, nici la rafinament, nici la performante...
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Masina de concediu

Mesajde BogdanFSB » 06 Mai 2010, 19:54

multumesc daniel...vad ca si tu ai "ochi" pentru samsari...am fost duminica trecuta in vitan si imi venea sa-i strang de gat...toate erau recent aduse si cu 75 k km...cel mai bine e sa cauti...masini bune se gasesc
Avatar utilizator
BogdanFSB
Moderator
 
Mesaje: 3640
Membru din: 23 Iun 2008, 14:29
Localitate: Bucuresti
Maşina: Renault Kadjar Intense EDC

Re: Masina de concediu

Mesajde lascarica » 06 Mai 2010, 21:00

Apropo de Skoda eu am zis de dotari nu confort. Sigur ca in Passat ai loc ca in dormitor...
Daca era un Superb, da era comparabil...
La dotari sta in schimb si asta bine:
7.0J x 17" Sputnik alloy wheels
with 225/45 R17 tyres
 L&K badge on front mudguards
 Polished double exhaust tailpipe
made of noble steel
 Royalty interior in Sterling colour
(combination of leather and
artificial leather)
 Piano Lack black decor with high-polish effect
 L&K emblem on upholstery
 Decorative door sill strips with
the Laurin & Klement emblem
 Chrome inner door handles with illumination
 Removable woven carpets with silver-grey lining
 Leather steering wheel and small leather package
 Xenon headlamps
 Integrated telescopic headlamp washers
 Front fog lamps
 Driver and passenger airbags
 Front passenger airbag deactivation switch***
 Head airbags
 Front side airbags
 Active front headrests
 ESP incl. ABS + EBV + EDS + ASR + MSR
+ HBA + DSR
 HHC (Hill Hold Control System)
 Light Assistant (Coming Home, Leaving
Home, Tunnel Light)
 Instrument panel with large Maxi DOT display
 Sunglasses compartment
 Mechanical rear roll blind****
 Foldable split rear seat backrest
 Foldable armrest between rear seats
 Multifunctional storage compartment behind
rear seats*****
 Jumbo Box – foldable armrest between front
seats with air-conditioned storage space
 Audio jack in Jumbo Box
 Electrically adjustable heated external mirrors
with memory
 Auto-dimming internal mirror with rain sensor
 Tinted external mirrors
 Tinted windows with a grey shade band
on the windscreen
 Remote control central locking
 Climatronic – dual-zone air conditioning with
electronic regulation + combi filter
+ Jumbo Box
 Electric front and rear windows with child
safety lock
 Electrically adjustable driver seat with
memory + automatic tilting of the right
external mirror when reverse gear is selected
 Heated front seats
 Cruise control
 Audience radio with dual tuner, CD and MP3
player and an integrated 6-CD changer
 GSM I phone preparation
 Net pocket under the luggage compartment
cover****
 Net Programme (set of nets in the luggage
compartment)

Asta e dotarea standard pt. Skoda Octavia Laurin & Klement cea in discutie.
Mai cautam oricum...cam slaba oferta pe FF1 cu 1.8 TDDI...cel putin prin zona mea...
lascarica
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 03 Mai 2010, 21:31
Localitate: Iasi
Maşina: In cautare de Ford

Următorul

Înapoi la Versus

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 7 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 7 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login