Ford România

Probleme servicii post garantie!

Ford România în contact cu ClubFord

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Probleme servicii post garantie!

Mesajde cipisoft » 10 Sep 2018, 18:50

Va salut, detin un Ford Kuga din 2014 in jur de 97 mii km, din luna iulie am inceput sa am probleme electrice, am incercat sa vad despre ce e vb. la doua reprezentante din Sibiu si Tg. Mures unde au resetat erorile si cam atat. In 13 aug. a murit de tot, nu mai pot conecta testerul la masina, ei presupun ca e vb. de un scurt dar nu stiu unde. Azi dupa aproape 1 luna de stat in service m-au sunat sa -mi spuna ca ii depasesc tehnic si nu stiu ce sa-i mai faca, sa vin sa o duc la o alta reprezentanta Ford poate ei se descurca mai bine. La asistenta clienti e un dezinteres total, mi s-a comunicat ca pot sa fac ce doresc eu cu masina ca nu mai e in garantie si sa o duc unde cred eu de cuviinta. Nu am de ales in aceste conditii decat sa ma indrept spre justie, maine o sa vb. cu un avocat. A mai patit cineva asa ceva sau sunt "eu" unicat ? Multumesc.
cipisoft
Incepator

Maşina: Ford

Înapoi la Ford România