Arhiva Comercial

Incercare de tzeapa la ITP ?

Subiecte in care nu s-a mai scris de 3 luni si subiecte inchise

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Reguli forum
Daca cineva dintre cei care au subiect aici doreste mutarea acestuia in categoria Comercial, il rog sa ma anunte prin PM, E-MAIL sau printr-un mesaj aici.
In aceasta categorie nu se mai poate raspunde la subiecte.

Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde sdiver89 » 03 Noi 2010, 11:02

Pe scurt, iata ce mi s-a intamplat. Am fost sa fac ITP-ul si in timp ce faceau masuratori la instalatia electrica, au accelerat motorul undeva la 1500rpm (estimez eu) si dupa un timp masina a inceput sa scoata un fum din ce in ce mai gros, care au zis ei e de motorina nearsa si ca sunt probleme si ca masina n-o sa treca de proba de noxe, doar daca... Le-am explicat foarte limpede ca nu tin neaparat ca masina sa treaca, daca are probleme doresc sa le rezolv, nu sa-mi fie trecute cu vederea :D Apoi le-am cerut sa-i faca proba de noxe si sa-mi dea rezultatul printat pentru a merge cu el la service (masina este in garantie). Daca au vazut ca nu au cu cine discuta au facut testarea si mi-au comunicat mirati ca masina a trecut si au opinat ca o fi motorina proasta. Le-am spus ca alimentez nu mai de la pompa si in general de la OMV. Replica a fost "ce, la OMV nu poa' sa fie proasta?" Testarea au facut-o cu motorul turat binisor (banuiesc ca asa o cere testerul) si fumul gros a disparut ca prin minune. In mod evident au incercat sa scoata o atentie de la mine, nu a mers, masina a trecut. Cand i-am intrebat daca totusi ar trebui sa trec pe la service pt. o verificare, au insistat ca da, ca s-ar putea sa fie ceva la injectie =)) A mai patit cineva?
ff2, 1.8tdci, 115hp, Trend+ 2008, Bucuresti
sdiver89
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Noi 2009, 19:03
Localitate: Bucuresti
Maşina: ff2,2008,1,8tdci,115hp

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde mirceamiron » 03 Noi 2010, 17:25

mi s-a intimplat si mie ceva asemanator, in 2008 la RAR, cind mi-am cumparat FF 1.
programarile se faceau la 2 luni si mai bine, iar numerele rosii au expirat. Inginerul RAR a vazut ca am adus masina cu trailer si a incercat sa ma "faca". a venit la masina sa faca fisa de inspectie si a turat-o, a spus ca masina nu va trece testul de fum. am spus nici o problema ca atunci nu cumpar masina, o dau inapoi. asa subtil a spus ca o sa rezolve, eu m-am facut ca ploua, a trecut testul de fum, dar a urmat testul de frine(alt inginer RAR), acolo a cazut. desi masina avea inspectia facuta in Belgia cu 2-3 luni in urma, i-am prezentat certificatul de inspectie si mi-a spus ca ala e valabil in Belgia nu in Ro. nu am vrut sa fac scandal caci cutitul era la ei. mai ales ca am vazut cum la intors pe un tip cu un Audi A6 de 2 ani, nu mai retin ce motiv au bagat, dar ceva asa la misto, caci tipu era cam guraliv si nu a fost pe placul lor.

dupa ce am vazut ce mafie este la RAR, toti lucreaza numai la ciupeala, daca ai trecut de unu, cu siguranta nu vei trece de celalalt. nu am avut incotro si am dat spaga ca sa treaca masina, caci altfel ma costa trailerul inca 2 milioane + mecanic.
masina merge impecabil de atunci fara sa umblu la frine niciodata si am frine bune si acum.

de aceea nu iese lumea in strada, caci atita timp cind la locul de munca poate sa "ciupeasca", ii este frica sa nu-si piarda locul de munca.
Nimic din ceea ce este scris cu litere mici nu este favorabil.
Ceea ce dau paragrafele scrise cu litere mari este anulat de paragrafele scrise cu litere mici.
Avatar utilizator
mirceamiron
1nsane Member
 
Mesaje: 1325
Membru din: 04 Sep 2009, 23:22
Maşina: Ford, focus, 2012, 1,6 tdci,
VIN: WF0LXXGCBLCT21475

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde sdiver89 » 04 Noi 2010, 09:05

M-am linistit. Credeam ca am fata de fraier si de-aia au vrut sa ma faca :)) Acum daca ma gandesc mai bine, cred ca incearca cu fiecare. Daca iese bine, daca nu incearca altceva... 8-} Oricum in cazul meu au ramas perplecsi de raspuns, ca nu tin ca masina sa treaca oricum, ca vreau sa ma duc de la ei direct la service. Atat de perplecsi incat nici nu au mai suit masina pe elevator sa verifice jocuri in articulatii sau rulmenti. I-au facut direct testarea la frane si m-au salutat din mers, ca de, le consumam timpul degeaba!
ff2, 1.8tdci, 115hp, Trend+ 2008, Bucuresti
sdiver89
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Noi 2009, 19:03
Localitate: Bucuresti
Maşina: ff2,2008,1,8tdci,115hp

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde sdiver89 » 06 Noi 2010, 14:39

N-a mai patit nimeni? Inseamna ca sunt cinstiti si am avut eu ghinion :-O
ff2, 1.8tdci, 115hp, Trend+ 2008, Bucuresti
sdiver89
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Noi 2009, 19:03
Localitate: Bucuresti
Maşina: ff2,2008,1,8tdci,115hp

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde dnc » 17 Noi 2010, 13:50

Probabil!
dnc
1nsane Member
 
Mesaje: 4390
Membru din: 07 Iul 2007, 13:14
Localitate: Craiova
Maşina: 1.6 tdci

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde sdiver89 » 17 Noi 2010, 21:10

Vorbesti serios, nu? :-??
ff2, 1.8tdci, 115hp, Trend+ 2008, Bucuresti
sdiver89
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Noi 2009, 19:03
Localitate: Bucuresti
Maşina: ff2,2008,1,8tdci,115hp

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde georgemircea » 18 Noi 2010, 01:35

sdiver tu ti-ai risca un serviciu bine platit si pe care trebuie sa ti-l faci omeneste vorbind, bine? nu zicem nimic de clauzele din contractul de munca... Ai "musca" la ceva maruntis,si dupa aceea sa iti fie frica ca aceea e ultima ta zi la acel serviciu?sau in libertate? ce usor aruncam cu cuvinte....
mirceamiron cred ca nu vorbesti de R.A.R bucuresti? Pentru ca ce zici tu e grav de tot,daca este adevarat.Nu ar fi rau sa va abtineti, aceste afirmatii pot face rau.un lucru trebuie sa fie clar, daca masina e ok trece, daca nu, nu -si asta e si scopul acestui R.A.R, si nu tu poti dovedi ca masina e buna , ci ei, sau aparatura lor sau ma insel eu? Daca mai esti si" plin de tine" si de "pile", ai sanse mari sa revii, as completa eu cu rautate, si daca ar fi dupa mine... la infinit. numai bine
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde VIPER » 18 Noi 2010, 09:10

Culmea ca aia de la ITP incercau sa te ajute... Daca vroiau si vreo atentie sau nu, e alta discutie. Problema e ca din cauza mersului in oras, si mai ales din cauza mersului subturat, motoarele noastre sufera. De aia la cate o "pedala" mai puternica mai apare cate un nor de fum in spate. Se si recomanda ca inainte de ITP sa se conduca masina o perioada mai turat (de fapt, cum ar fi si normal de condus, nu sub 2000rpm). Apoi, la momentul testarii pe bancul de testare, masina se accelereaza la rosu. De ce, habar nu am, dar stiu ca de fiecare data am fost intrebat daca am probleme la masina pentru ca o vor accelera la limita ca asa cere procedura, si daca se strica ceva nu va fi vina lor.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde georgemircea » 18 Noi 2010, 11:59

exact ce ai scris tu Viper voiam sa scriu si eu dar iesea un post prea lung... se tureaza masinile la turatia de cuplu maxim (in cazul disel 4000 sau 4500) pentru a se masura opacitatea funinginei scoase. Noxele se verifica la relantiu. Mai ales la o masina an 2008 baietii incercau sa iasa ok ,dar asta ne strica pe noi romanii, vorbim mult, suferim de scenarita cronica, si... suficient. o zi buna
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde mirceamiron » 19 Noi 2010, 01:48

mirceamiron cred ca nu vorbesti de R.A.R bucuresti? Pentru ca ce zici tu e grav de tot,daca este adevarat.Nu ar fi rau sa va abtineti, aceste afirmatii pot face rau.un lucru trebuie sa fie clar, daca masina e ok trece, daca nu, nu -si asta e si scopul acestui R.A.R, si nu tu poti dovedi ca masina e buna , ci ei, sau aparatura lor sau ma insel eu? Daca mai esti si" plin de tine" si de "pile", ai sanse mari sa revii, as completa eu cu rautate, si daca ar fi dupa mine... la infinit. numai bine


nu, nu am vorbit de RAR Bucuresti, dar sunt aproape sigur ca se intimpla si acolo sau s-a intimplat.
Chiar crezi ca cei de la RAR Bucuresti sunt cei mai corecti?

sa ma abtin? de ce? i-mi pare rau ca m-am abtinut atunci.

poate acuma s-au mai potolit, dar inainte era jale pe la RAR, oriunde in tara, cind era febra inmatricularii de masini si se faceau programari cu 2-3 luni inainte.

intradevar, aparatura "spune" ca masina e buna sau nu. la mine cind mi-a dat listingul cu parametrii de functionare a masinii, inginerul mi-a aratat caci coeficientul de frinare si a spus ca este mai mic decit ... (mi-a spus el o valoare, nu mai stiu care). dar dupa ce am terminat si eram plecat am recitit toate hirtiile si in partea de jos scrie ca masina este ok si a trecut testul mi-a venit sa ma intorc si sa-i bag foaia pe git inginerului respectiv, dar m-am gindit ca daca ma intorc nu o sa ma pot abtine si o sa-mi fac numai probleme.



de ce te contrazici?
cum argumentezi ca l-ai intoarce la infinit, daca aparatura spune ca masina este ok si trece. ce motiv ai gasi? care este scopul acestui RAR? sa educe oamenii?

ca ar merita asta este una, dar este la fel de grav cind afirmi ca l-ai intoarce la infinit, pe ce te-ai baza? ca nu-ti place de fata lui?
daca esti pus in slujba cetateanului trebuie sa vorbesti si sa-l tratezi la fel si pe cel care are facultate si pe cel cu 4 clase(de cele mai multe ori acestia au mai mult bun simt si respect).

drumuri bune
Nimic din ceea ce este scris cu litere mici nu este favorabil.
Ceea ce dau paragrafele scrise cu litere mari este anulat de paragrafele scrise cu litere mici.
Avatar utilizator
mirceamiron
1nsane Member
 
Mesaje: 1325
Membru din: 04 Sep 2009, 23:22
Maşina: Ford, focus, 2012, 1,6 tdci,
VIN: WF0LXXGCBLCT21475

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde Mihai L » 19 Noi 2010, 12:13

mirceamiron,811928 scrie:
... la mine cind mi-a dat listingul cu parametrii de functionare a masinii, inginerul mi-a aratat caci coeficientul de frinare si a spus ca este mai mic decit ... (mi-a spus el o valoare, nu mai stiu care). dar dupa ce am terminat si eram plecat am recitit toate hirtiile si in partea de jos scrie ca masina este ok si a trecut testul mi-a venit sa ma intorc si sa-i bag foaia pe git inginerului respectiv, dar m-am gindit ca daca ma intorc nu o sa ma pot abtine si o sa-mi fac numai probleme.

In urma testelor poti vedea si eventuale probleme gen:
- amortizoare care trec testul acum dar necesita schimbare in viitorul apropiat
- probleme cu eficienta franelor; trec de limitele impuse de RAR, dar cu foarte putin si e spre binele tau sa remediezi situatia
- nivel marit de noxe
etc.
Prin urmare e vina lui ca ti-a "tradus" diagnosticul... :D
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde mirceamiron » 19 Noi 2010, 16:58

recunosc, la faza aceea "m-a tradus", a fost prostia mea
dar au trecut 2 ani si am frine excelente si au fost "probate" in situatii limita, si sunt linistit ca am frine bune, totul este ok

dar stii cum e, cind nu cunosti te "traduc", eeh, dar daca ar fi trebuit sa fi mers inca o data as fi discutat altfel cu ei.
Nimic din ceea ce este scris cu litere mici nu este favorabil.
Ceea ce dau paragrafele scrise cu litere mari este anulat de paragrafele scrise cu litere mici.
Avatar utilizator
mirceamiron
1nsane Member
 
Mesaje: 1325
Membru din: 04 Sep 2009, 23:22
Maşina: Ford, focus, 2012, 1,6 tdci,
VIN: WF0LXXGCBLCT21475

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde sdiver89 » 20 Noi 2010, 08:47

Mai trebuie sa mentionez ca in afara de masina din semnatura mai am una mai veche pe care o conduce tata si cu care am fost la acelasi centru ITP cam cu o luna inainte sa duc Fordul. Atunci au gasit mici probleme pe care le-am si remediat in aceeasi zi, dar fara a ma mai intoarce la ei, pentru ca masina a trecut. A trecut pentru ca m-au convins ca nu are rost sa consum motorina cu inca un drum la ei si ca oricum va trebui sa achit o taxa de revenire, mai bine le dau o mica atentie. A urmat apoi negocierea sumei (ca la licitatie). Oamenii au o memorie vizuala buna si cand m-am prezentat cu Fordul m-au intampinat cu " Dumneata ai mai fost si ne-am inteles! " doar ca de data asta n-am mai fost dispus sa cad la invoiala pentru ca, daca chiar exista o problema, doream sa o rezolv pe garantie =D>
ff2, 1.8tdci, 115hp, Trend+ 2008, Bucuresti
sdiver89
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Noi 2009, 19:03
Localitate: Bucuresti
Maşina: ff2,2008,1,8tdci,115hp

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde Mihai L » 20 Noi 2010, 09:03

Pai de ce nu ne dai si noua toate detaliile??? :D
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde joe06 » 20 Noi 2010, 14:50

sdiver89 eu nu inteleg de ce temiri ca ti se cere sau ca ti se da de inteles ca trebuie sa dai spaga. Asa se intampla peste tot in Romania, inclusiv la Bucuresti. Eu am fost, in provincie, cu un prieten care avea o Dacie din 1980 si ceva. Sincer credeam ca se rupe toata pana am ajuns in curte la Service-ul care facea ITP-uri, nu mai spun ca mergea si in 2 pistoane si trepida motorul de zicei ca pica sub masina. A trecut totul cu brio in 10 minute, de... omul era prieten de sprit cu inginerul sef de acolo. Nici nu vreau sa ma gandesc ce spagi se iau pe la RAR-uri acum de cand s-a anuntat ca se scumpeste taxa si toti au dat navala sa faca RAR-ul.
joe06
Gold Member
 
Mesaje: 796
Membru din: 27 Mai 2007, 21:40
Localitate: Bucuresti

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde mirceamiron » 20 Noi 2010, 15:19

unde-i georgemircea?
că prea "îi ţinea in brate" pe cei de la RAR.
Nimic din ceea ce este scris cu litere mici nu este favorabil.
Ceea ce dau paragrafele scrise cu litere mari este anulat de paragrafele scrise cu litere mici.
Avatar utilizator
mirceamiron
1nsane Member
 
Mesaje: 1325
Membru din: 04 Sep 2009, 23:22
Maşina: Ford, focus, 2012, 1,6 tdci,
VIN: WF0LXXGCBLCT21475

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde georgemircea » 20 Noi 2010, 18:15

mirceamiron,812780 scrie:unde-i georgemircea?
că prea "îi ţinea in brate" pe cei de la RAR.


aici sant :D am fost pana la intalnirea de la polivalenta. Oameni buni , nu tin pe nimeni in brate, si sant constient ca in tara asta totul are un pret si se cumpara. Eu am vorbit din experienta mea de 5 masini trecute prin R.A.R(in decurs de 10 ani) si la care am incercat timid sa le dau de inteles ca sant om cu ei daca iau actele- nu am avut insa cu cine discuta, se pare ca altii au gasit alta tura, care ia spaga, foarte rusinos pentru ei(pentru cei care au ,luat spaga).La mine nu a fost cazul, masinile putand fi etalon pentru sculele lor(chiar focusul de il am acum, a iesit la noxe mai bine dacat este dat de fabricant-va vine sa credeti?). Lucrez in media si am vrut sa intervin pentru un coleg sa ia R.A.R-ul, nu avea probleme , dar voia sa fie sigur ... nu vreti sa stiti ce sfori am tras,am ajuns pana la directorul R.A.R, si nu am rezolvat nimic, dupa spusele lor asa ceva nu exista,trece doar ce e bun s-a replicat, se pare ca : pana la Dumnezeu te mananca sfintii e adevarata zicala. Acum ca am aflat astea, ma duc iar la director(ca tot l-au schimbat de curand)si voi strica "piata", ca sa nu va mai laudati pe aici :))
gata, am terminat , cu voi fac politica deja, succes la revizii pe spaga.
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde joe06 » 20 Noi 2010, 19:04

Pai normal ca s-a ferit de tine sa te ajute. Le este mai frica de presa decat de politie. Tu ai avut noroc ca au fost masinile bune si nu ai dat de spagari, dar uite ca majoritatea rezolva cu spaga. Eu a trebuit sa merg tot cu pile sa iau ITP-ul ca am folie pe toate geamurile si pe fata normal ca nu e omologata si nu am autorizatie. Saptamana asta trebuia sa rezolv o problema urgenta, in alt domeniu bugetar, care normal se rezolva in 30 de zile. Nu aveam chef sa astept si cu ajutorul unui prieten am rezolvat intr-o zi.
joe06
Gold Member
 
Mesaje: 796
Membru din: 27 Mai 2007, 21:40
Localitate: Bucuresti

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde mirceamiron » 20 Noi 2010, 23:20

:)) :))
taman la director ti-ai gasit sa mergi!!
voiai sa mearga la subaltern sa spuna sa treaca masina ........., pai daca directorul ii spune sa treaca o masina, ala micu' trece 20 pe urma, ca deh, daca directorul a trecut, el de ce nu? ca doar el le verifica, oricum trece el

daca spuneai ca lucrezi in media nu mai postam nici unu fara sa platesti.
daca mergi si iei interviuri numai la directori, totul este roz.
de aceea ne merge asa bine, ca luam interviuri la directori care stiu sa "vorbeasaca" frumos si ne bazam pe ce spun ei, ii credem pe cuvint.

mai coboara din cind in cind si la talpa si i-a pulsul si de acolo.

si pina la urma nu ne laudam, spunem lucrurilor pe nume, asa se face in Romania, daca nu dai nu treci.


i-a dute cu o masina de vreo 5 ani la RAR si nu spune cine esti, sa vezi atunci cum treci

hai, ca deja am dat prea multe ponturi


drumuri bune

PS. nu prea te reprezinta sloganul din semnatura
Nimic din ceea ce este scris cu litere mici nu este favorabil.
Ceea ce dau paragrafele scrise cu litere mari este anulat de paragrafele scrise cu litere mici.
Avatar utilizator
mirceamiron
1nsane Member
 
Mesaje: 1325
Membru din: 04 Sep 2009, 23:22
Maşina: Ford, focus, 2012, 1,6 tdci,
VIN: WF0LXXGCBLCT21475

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde georgemircea » 21 Noi 2010, 00:47

ma reprezinta sau nu, e treaba mea. vad ca ai ceva cu mine si din cauza asta nu sti sa citesti ce am scris, sau nu intelegi, ori.... refuz sa cred altceva. Totusi am scris romaneste...
Eu abandonez scrierea pe topicul asta, va las sa va bucurati ca aveti masini bune, dar dati spaga... ce sa mai zic?.... bucurati-va ca asa trebuie sa mearga treaba. succesuri multiple
Ultima oară modificat de Mihai R pe 21 Noi 2010, 10:40, modificat 1 dată în total.
Motiv: NU mai folositi butonul "CITEAZA" pentru a raspunde la mesajul anterior. Folositi butoanele "RASPUNDE" sau "QUICKREPLY"!
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde sdiver89 » 21 Noi 2010, 12:19

Pai tocmai asta reclamam. Ca am masina relativ noua si ca au vrut sa inventeze o problema pentru care sa cotizez. Am refuzat :|
ff2, 1.8tdci, 115hp, Trend+ 2008, Bucuresti
sdiver89
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Noi 2009, 19:03
Localitate: Bucuresti
Maşina: ff2,2008,1,8tdci,115hp

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde mirceamiron » 21 Noi 2010, 14:26

georgemircea, chiar sa stii ca nu am nimic cu tine, de ce as avea? nu am avut nimic in comun, dar cred ca nu stii cum merg treburile in tara asta.

recunosc, poate am fost putin rautacios, dar si acum dupa mai bine de 2 ani am nervi pt ce mi-a facut si ce am vazut acolo, cum ei huzuresc si pe oamenii de rind ii trateaza ca pe niste gunoaie, nu ai voie sa intrebi, nu ai voie sa iesi din coloana sasmd, si majoritatea se conformeaza, ca nu mai au chef sa piarda bani si inca o zi pe la RAR.

noi nu ne laudam ca dam spaga, chiar crezi ca ne place sa dam spaga?

asta am vrut sa evidentiez, caci daca nu dai, nu treci, mai ales dac te simte ca esti constrins (eu daca nu dadeam, mai cheltuiam inca 2-3 mil, chiar fara rost).
Nimic din ceea ce este scris cu litere mici nu este favorabil.
Ceea ce dau paragrafele scrise cu litere mari este anulat de paragrafele scrise cu litere mici.
Avatar utilizator
mirceamiron
1nsane Member
 
Mesaje: 1325
Membru din: 04 Sep 2009, 23:22
Maşina: Ford, focus, 2012, 1,6 tdci,
VIN: WF0LXXGCBLCT21475

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde sdiver89 » 02 Dec 2010, 17:42

De acord :-/
ff2, 1.8tdci, 115hp, Trend+ 2008, Bucuresti
sdiver89
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Noi 2009, 19:03
Localitate: Bucuresti
Maşina: ff2,2008,1,8tdci,115hp

Re: Incercare de tzeapa la ITP ?

Mesajde lperisoara » 02 Dec 2010, 19:47

In general, nu am avut probleme la ITP.
Dar, anul trecut, dupa ce am facut verificarea la o masinuta mai veche (Trabant), ii intreb cat costa (nu vazusem nici un afis cu tariful) si mi se spune 130 Lei. Deoarece casierita nu era prin zona (???) las banii la mecanici, urmand ca in urmatoarele zile sa ma intorc sa iau chitanta si factura. Zis si facut. Dar stupoare ... cand ridic chitanta pe ea scria 120 Lei ... le-am vreo doua injuraturi si am plecat ...
E vorba de Automecanica Filaret.
lperisoara
Incepator
 
Mesaje: 24
Membru din: 01 Noi 2009, 15:19
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus 2, sedan, 2006, Duratec 1.6, 100CP


Înapoi la Arhiva Comercial

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 7 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 7 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login