Prezentari cu masini, poze, biografii, liste
Răspunde

Re: Focus II SEF

30 Oct 2013, 15:31

Pe viitor vezi si aici: http://cauciucurixxl.ro/
Nu e situl meu, insa niste colegi si-au luat niste "gume" foarte faine de acolo.

Re: Focus II SEF

30 Oct 2013, 16:05

interesant site-ul

Re: Focus II SEF

04 Noi 2013, 19:15

Eu bag mana in foc ca un cauciuc nou, chinezesc, no-name, este mult mai bun ca o pereche de opinci Pirelli de mai mult de 3 ani. Eu am de 2 ani o pereche de cauciucuri Kenda, aceeasi marca de care am si la bicicleta, si dupa 50.000km inca nu bate niciunul si o sa le mai tin pana la vara.
Erau printre cele mai ieftine cand le-am luat, si cum ma pregateam sa vand masina le-am luat. Am vandut masina si am pastrat jantele si cauciucurile vechi si sunt f multumit

Re: Focus II SEF

04 Noi 2013, 20:10

Exact, pe acelasi principiu am mers si eu, nou e nou, d vara am petlas, turcesti, de firma asta am la.tractor si la serviciu pe RABA de.26 de tone

Re: Focus II SEF

04 Noi 2013, 21:20

e diferenta la cauciucuri intre cele bine cotate, si restul...
o spun din experienta (am 4 seturi tocite de noi la 0)

Re: Focus II SEF

05 Noi 2013, 15:31

Azi mi-au sosit proiectoarele de ceata si le-am si montat :D/ , mai trebuie sa soseasca zilele care urmeaza si blocul de lumini si treaba est gata
Cost total: proiectoare 50 lei +10 transportul de la colegul karay
Bloc lumini 140 cu transport inclus de la slick99
Grile luate noi 15 bucata de la un magazin din turda de nde imi iau piese
Manopera = 0 ( doua julituri la o mana ;) pana am desfacut cablurile cu mufe, erau bine prinse cu banda de izolat de instalatie)

Re: Focus II SEF

05 Noi 2013, 17:31

sa ai noroc de ele.siguranta i-ti trimit eu :))

Re: Focus II SEF

05 Noi 2013, 19:45

Sper sa o am, nu m-am uitat. Daca e ca si la lumina de la picioare de doar am pus becuri am scapat daca nu o rezolv eu cumva ;)

Re: Focus II SEF

06 Noi 2013, 11:28

Sa ai noroc de ele, si sa nu le spargi ...pe langa aspectul placut o sa te si ajute :)

Re: Focus II SEF

06 Noi 2013, 12:08

acum asteapta ceata, ca doar nu vei merge cu ele aprinse, nu?!!

Re: Focus II SEF

06 Noi 2013, 18:31

cipry88 nu stiu daca o sa ma ajute mult sau putin dar o sa vad
jupane de cand era sa iau o amenda pt proiectoare cu loganul nu le-am mai folosit decat pe timp de ceata si aici la turda avem ceata din belsug
le-am luat pt aspectul estetic pt ca ma steresau acele bandouri negre fara nimic pe ele
acum o jumatate de ora am ridicat coletul (blocul de lumini) de la posta si montajul a durat 10 minute
alin nu a fost nevoia de nimic la sigurante, functioneaza perfect doar ca acum mai trebuie sa fac rost de un senzor de lumini sa mearga fi functia auto da la blocul de lumini dar momentan mai astept, banii s-au dus (anvelope+rivogneta+ rca la sfarsitul lunii+proiectoare si bloc de lumini, cam mult dintr-o data :D
si o poza cu proiectoarele montate pe masina
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG490.jpg

Re: Focus II SEF

06 Noi 2013, 21:10

Arata bine ... parca i-ar mai trebui o grila in culoarea caroseriei sau cromata, ce zici?

Re: Focus II SEF

07 Noi 2013, 05:54

Toate la timpul lor

Re: Focus II SEF

07 Noi 2013, 08:39

suport numar cu "club ford"...vreo 11 ron, cand?

Re: Focus II SEF

07 Noi 2013, 21:51

Nu am de unde, in zona.

Re: Focus II SEF

08 Noi 2013, 09:39

O poza cu proiectoarele funtionale si doua u etrierele vopsite
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG499.jpg
IMG498.jpg
IMG497.jpg

Re: Focus II SEF

09 Noi 2013, 08:57

In meniut led test imi apare fara martorul de la proiectoare pe cand daca le aprind imi apare si acest martor. stiam ca in let test trebuie sa apara toti martorii din plansa de bord
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG501.jpg
IMG500.jpg

Re: Focus II SEF

09 Noi 2013, 11:52

Facut rost de stiker oval de la colegul Slyvr
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG502.jpg

Re: Focus II SEF

09 Noi 2013, 15:23

Foarte frumos cu proiectoare dar parca i mai trebuie o grila cromata.

Re: Focus II SEF

09 Noi 2013, 15:29

Nu imi. Place cromul, ooate o sa o vopsesc in culoare caroseriei marginea care est cromata, bandourile de deasupra proiectoarelor, capacele oglinzilor si bandoul de la portbagaj, cele de pe usi mai raman negre

Re: Focus II SEF

09 Noi 2013, 19:51

aia cu martorul de proiectoare, banuiesc ca nu-ti apare pentru ca nu aveai.
Sunt curios de raspunsul corect...

Re: Focus II SEF

09 Noi 2013, 20:32

Nu aveam proiectoare si nu aparea, dar acum ca am in meniul led test tot nu apare iar daca aprind proiectoarele se aprinde si martorul, nu ca este vreo problema dar mi se pare ciudat sa nu se aprinda toate ledurile chiar daca ele exista si sunt functionale

Re: Focus II SEF

09 Noi 2013, 22:38

Eu am avut proiectoare din fabrica si la fel face : in test mode nu se aprinde martorul, dar daca rotesc comutatorul pe pozitia proiectoare se aprinde.

Re: Focus II SEF

10 Noi 2013, 06:35

Ok, merci alin, eram curios daca doar la mine e asa sau si la altii

Re: Focus II SEF

23 Noi 2013, 16:21

Ieri am mai bagat ceva bani in masina, vreo 750 lei, am schimbat lantul si ntinzatorul plus cureaua de distributie ( fara role, aveam cu distributia vreo 46000 km) care au fost 450 lei swag si curea conti si manopera 300 lei. Meseriasul a fost Turbojack ( ca de obicei),
Ce pot sa zic, a disparut zgomotul ala enervant , acum merga ca si un diesel obijnuit

Re: Focus II SEF

24 Noi 2013, 23:13

Poti sa imi spui te rog cum se manifesta lantul la tine? Si eu am un huruit peste zgomotul normal al motorului si banui tot lantul. Se aude doar la ralanti sau poate si in turatie dar atunci il acopera zgomotul motorului. Pe unde se face mai exact accesul la acest lant? Multam!

Re: Focus II SEF

25 Noi 2013, 12:18

Mai mult la relanty se auzea ca un zdranganit
pt a ajunge la el trebuie data jos cureaua de distributie si pinionul de la un ax cu came . admisia. injectoare . pompa vid . dozorul de aer .capac ax cu came de care sunt prinse axele

Re: Focus II SEF

25 Noi 2013, 23:29

Uau deci nu e treaba chiar simpla. Sper sa nu fie ala ca abia am schimbat distributia si nu chef sa o desfac iarasi. Cu atat mai mult injectoarele. Multumesc!

Re: Focus II SEF

26 Noi 2013, 08:37

Aici un coleg avea acelasi zgomot ca si la mine si la fel a rezolvat si el, a pus un filmulet
viewtopic.php?f=54&t=92969

Re: Focus II SEF

08 Dec 2013, 20:34

Revin cu detalii despre cum se comporta anvelopele Goodride SW601 205/55 R16 91H asymmetric dupa 3000 km ppe asfalt umed si uscat si pe zapada, pe zapada proaspata nu am ce sa le reprosez dar pe zapada batatorita si inghetata patineaza putin la plecarea de pe.loc daca.accelerez mai tare dsr daca.plec usor nu in schimb pe asfalt ud si uscat foarte multumit, e drept nu dau randamentul unei marci premiumm dar sunt mult mai bune decat semperiturile pe.care le-am avut pe rotile pe 15
Răspunde