Cum se poate da muzica mai tare ?
Răspunde

Sfaturi KENWOOD KDC-MP6026

22 Mar 2005, 12:35

As vrea sa cumpar mp3 player-ul asta, care este si in reclama la Flanco, chestia aia cu 499.000 rata fixa si vreau sa stiu daca cineva a avut ceva experiente cu modelul asta (sau similare).

Sa-l iau... sa nu-l iau.... Oricum, este mult mai bun decat 2500 (ce am acu) :)

Multumesc anticipat

22 Mar 2005, 13:37

e bun, la cati banii l-ai gasit? oricum se zice ca ALPINE ar fi firma care produce cele mai bune head-uniturii :)

22 Mar 2005, 13:40

6.064.000 lei la Flanco. Il mai pot gasi si in alta parte (o reprezentanta Kenwood)?

22 Mar 2005, 14:02

eu zic ca e ok, ca si calitate pret...

eu aveam in Audi un Kenwood KRC - era un head-unit cu casetofon, radio si comenzi pt magazie CD...era full digital, comenzi pt bass, inalte pt fiecare boxa, afisaj cu 3 culori pe care le puteai alege individual, samd...

era super ok, fiabil...l-am luat in 2001 si si acum functioneaza perfect pe Audi-ul tatalui meu...

Vezi ca Elikratos si-a luat un Alpine pt Sierra...ia legatura cu el pt mai multe detalii...

23 Mar 2005, 10:27

@AdiC: sfatul meu este sa te "joci" cat mai mult pe net, sa vezi si sa compari ofertele magazinelor on-line. Eu am facut asa cand mi-am luat camera foto digitala si am reusit sa gasesc ceea ce imi doream la ~1.5 milioane lei sub cel mai bun pret din magazinele "clasice" (in cazul meu Carrefour era cea mai buna oferta). Cu alte cuvinte, graba strica treaba...
In alta ordine de idei - Kenwood si Sony fac parte din categoria producatorilor de car audio care stiu sa isi faca reclama si sa fie prezenti pe toate gardurile, fara a oferi prea multa calitate si fiind cam scumputzi... Investigheaza si varianta Pioneer / Alpine, sunt mult mai adevarati, iti spun din experienta :wink:

23 Mar 2005, 11:19

Caut, caut... Dar de gasit (de net vorbind) nu-l gasesc decat pe site-uri de afara si la niste preturi astronomice, incepand de la 190$ (care e si pretul din RO daca adaugi TVA) pana la 550$ :shock: ...

Ma uit si la celelalte, normal... da asta imi face cu ochiu' :)

23 Mar 2005, 13:01

Oricum, sa ai grija la montare - daca ramai cu Kenwood... obisnuia sa fie o problema receptia radio datorita absentei unui mic device de amplificare a semnalului, care se achizitioneaza separat si care este necesar bunei functionari a radioului... :(

23 Mar 2005, 13:11

recomandabil ar fi sa ti-l monteze meseriasii...am vazut la mine cum a fost...

23 Mar 2005, 14:22

Nici nu exista o alta varianta - cine vrea garantie se duce la montaj unde il trimite vanzatorul si asta este... varianta cu montajul self-made e ptr. masochisti :lol:

29 Mar 2005, 15:09

Dupa mai multe cautari am ajuns la urmatoarele: Pioneer DEh-4700mp si Panasonic CQ-C1311. Atasez pozele... cam seamana, nu? :)

29 Mar 2005, 18:13

Pioneer, clar! S-ar putea sa fie ceva deosebiri intre ele, daca vorbim de performantze / calitate, crede-ma!
:wink:

04 Apr 2005, 12:25

Gata, am luat Pioneeru' la 6 mil. Saptamana asta iau si boxe si pun totu pe masina. O sa fie si poze... inainte si dupa :) Wish me luck

04 Apr 2005, 16:13

felicitari ! boxe de care iti iei? :)

04 Apr 2005, 16:26

Pai Infinity, JBL sau Pioneer, nu m-am hotarat inca. Preturi intre 1,8 si 2,8 mil. Chestia e ca pot pune boxe doar de dimensiunea 5" x 7", doar astea se potrivesc la Fiesta... :(

04 Apr 2005, 18:26

fara pioneer,jbl sau infinity :)

06 Apr 2005, 12:56

poti sa detaliezi?

06 Apr 2005, 18:35

eu ma referam fara pioneer la boxe,mergi pe jbl si infinity,m-am exprimat eu gresit,sorry

20 Apr 2005, 11:29

Asa... am luat si boxe (infinity 6802cf - 2,2 mil), am facut progamare pt a le monta si am fost la monta. Acolo surpriza: cel care se ocupa de asa ceva se uita ca boul la poarta noua :icon_eek: ...... "sefu..."

Dupa ce s-au uitat ei cam 10 min. la bord si-au luat inima in dinti si au inceput sa desfaca surub cu surub. Pe la jumatate s-au oprit, au adus adaptorul de masca si au ajuns la concluzia ca nu e bun si ca trebe altu. Au dat comanda de altu si dupa vreo 3 ore vine unu de la Falcon Electronics cu un alt adaptor. Incearca si pe ala sa-l potriveasca (din priviri, binenteles) si ajung si ei la concluzia ca nu merge, ca de fapt sunt a doua masina (caz) de tipul asta la care incearca si la care nu se poate.

Concluzia: fir-ar mama lor de romani. Te duci la ei cu masina, se uita la ea, zic ca nu e nici o problema, si cand le zici sa se apuce de treaba dau din colt in colt. Bine drecu ca nu s-au apucat sa taie pe acolo...

Azi sun la Ford sa vad ce scoruri mai au....... :icon_frown:

20 Apr 2005, 14:49

Ok... in jur de 3 milioane plansa aia + 15 euro ora de manopera. Astept salariul... :)

20 Apr 2005, 17:08

sa speram ca la ce au umblat nu au lasat urme, ca iti pierzi garantia si e pacat... :icon_exclaim:

20 Apr 2005, 17:29

Nu, n-are cum... n-au desfacut decat 3 suruburi pe care le-au montat la loc. Iti dai seama ca daca pierd garantia din cauza asta le dau foc la cosmelie, nu? :Demon18:

20 Apr 2005, 19:08

vezi ca daca se cunoaste ceva, vei avea probleme. nu vreau sa te sperii, dar astia de la Ford sunt tipicari...daca ai un surub cu vopseaua zhariata pe el, deja incep sa-ti comenteze, daca se cunoaste mai bine ca s-a umblat e naspa rau...

stii cu me faza cu facut frate cu draq pana treci lacu': daca ai luat masina noua, asta e iti monteaza ei tot, ca sa nu pierzi garantia... :icon_exclaim:

20 Apr 2005, 22:47

Man, vorbeste cu octavian de la Romcar, s-ar putea sa te ajute. :icon_cool:

21 Apr 2005, 11:10

Ok... Cum dau de Octavian? Intra pe forum (sa pot sa-i dau un pm)? Si daca da, cu ce nick?

03 Mai 2005, 12:40

Ok... L-AM MONTAT!!!! Dupa 4 (!!!) ore de stat la BDT in sfarsit am Pioneeru pe masina. Motivu pt care am stat 4 ore a fost ca nu aveam cablajul tras pt boxele spate, deci cei care aveti echiparea Confort si cas 2500 sa va asteptati la asa ceva. Boxele montate (doar pe spate, cele de pe fata sunt cele originale) sunt Infinity 6802cf ref.

Tre sa spun ca nu sunt multumit 100% (nici nu se putea :P ), boxele sunt de vina sau mai bine zis dimensiunea lor (5" x 7"). Bass-ul nu se aude asa cum as fi vrut (normal, zic eu, avand in vedere dimensiunea). Nu ma intelegeti gresit, se aude f. bine dar cum eu is "bass freak"... Cred ca daca o sa pun si un subwoofer o sa ma apropii de perfectiune :)

Pretul: 1.974.000 lei (manopera included) :icon_eek: suuper ieftin, avand in vedere ca a fost montat in reprezentanta (service-ul lor, ma rog)

Poze... mai greu, avand in vedere ca nu am camera digitala, dar va invit pe voi, cei interesati si nu numai, la urmatoarea intalnire sa vedeti cu ochii vostri. Detalii la "Intalnire intre membrii". Daca se mai tine pe 9 mai, count me in :)

Astept intrebari. By!
Răspunde