În ţară şi peste hotare
Răspunde

informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 07:53

Salutare.
Am nevoie de cateva informatii legate de traseul brezoi - voineasa - petrosani sau alte drumuri in care sa ajung in petrosani exceptand defileul jiului pentru ca se circula decat dupa ora 18:00

e ok drumul, se poate circula decent pe brezoi - voineasa - petrosani? sau sa ma orientez catre alt traseu ?


Merci
Laurentiu

Re: informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 09:33

obarsia lotrului - petrosani e praf din cate am auzit eu.

Re: informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 09:39

De la Obirsia Lotrului pina la limita de jud. cu Hunedoara era nasol(in 2010)--abia de acolo am dat de asfalt dar nu ceva extraordinar.

Re: informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 10:08

Toate informatiile voastre sunt bune.. ca sa imi fac o idee as avea nevoie de cineva care a fost recent pe acolo

Re: informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 10:31

Exista deja topic pe acest subiect: viewtopic.php?p=259823#p259823

Referitor la intrebarea ta... Este posibil ca portiunea de drum dintre Ob. Lotrului si Petrosani sa fie asfaltata... Asta-iarna am vazut foarte multe masini de Hunedora in zona partiei de ski de la Vidra... i-am intrebat pe unde au venit si au spus ca pe drumul pe care te intereseaza sa-l parcurgi tu... daca au reusit sa vina asta-iarna cand zapada in zona masura in afara carosabilului peste un metru... ma gandesc ca drumul este o.k. Cel mai bine poti da un telefon aici http://www.obarsia-lotrului.ro/contact.html iar cei de la cabana iti pot da informatii concrete si la obiect...

Re: informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 10:39

Merci Florin, chiar la tine ma gandeam cand am pus intrebarea :) (poate ma ajuta florin21 cu cateva informatii)

Re: informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 15:42

Sambata am urcat de la Novaci pana la intersectia unde este indicatorul dreapta Ob. lotrului 1km si la stanga indicatorul Petrosani 28 km,drumul a fost superb,pana la intersectia cu pricina,dar dupa ce am intrat pe cei 28 de km s-a vazut diferenta,drumul este asfaltat pe alocuri,dar spart totodata,in rest pietris,nisip,etc ,dupa ce trec cei 28 de km o sa fie bucuria ca ai ales Transalpina si nu alta varianta,v.Jiului,etc.
Drumuri bune si multa sanatate.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Re: informatii traseu Romania

09 Iul 2013, 20:57

Din cate stiu eu DefileulJiului este inchis Marti Miercuri Joi Vineri.
Sambata Duminica si Luni este deschis la orce ora.
Informatiile le am dela cineva care a trecut pe acolo.

Re: informatii traseu Romania

10 Iul 2013, 15:35

Merci pt informatii... revin pe vineri cu informatii din zona... nu stiu exact pe unde o sa merg (inca)

Re: informatii traseu Romania

12 Iul 2013, 07:35

Salutare. Dupa cum am spus o sa revin cu informatii.
La dus am mers pe defileu - 8 semafoare - am innebunit stand pe loc
La intoarcere am venit pe petrosani - obarsia lotrului - brezoi - rm valcea - Pitesti - bucuresti.
sunt 23 de km intre petrosani si obarsia lotrului unde e drumul rupt dar in rest se circula binisor ( e o alternative)

Re: informatii traseu Romania

04 Aug 2013, 12:27

Va rog un traseu bun,fara gropi Galati-NADLAC???!!!
Răspunde