Discutii libere/forum

Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

ATENTIE: topicurile care nu isi au locul aici sunt sterse sau inchise fara avertizare, iar userii care continua sa greseasca risca suspendarea contului !

Moderator: Automatistul

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde verga_Cip » 21 Dec 2009, 11:48

$1 scrie:$2
Biblia este cel mai vechi si mai important manual de istorie! iar veridicitatea ei a fost dovedita de foarte multe ori.
existenta lui Isus, si faptele sale nu pot fi puse la indoiala, pentru ca istoria vremii le-a confirmat.


Susbscriu la ce a scris Daniel mai sus plus cateva lucruri:

La inceputul mileniului 1, intre 8-10% din oameni stiau sa citesca, iar undeva intre 3-5 % stiau sa scrie!!
Biblia nu a fost scrisa efectiv de apostol, ci de urmasi si cei care imbratisau crestinismul! Aceste manuscrise s-au pierdut. Ceea ce a ramas este o transcriere facuta de gnostici. Gnosticii nu sunt crestini si in plus: 1. se poate foarte usor distorsiona realitatea datorita orientarii lor (paralel cu crestinismul) si 2. traducerile intotdeauna au erori de intelegere;

Evangheliile dateaza din secolele 3-4 era noastra si sustin teoriile de mai sus (nu au fost scrise atunci, si corespund perioadei in care gnosticii traiau si faceau asa ceva).

Evanghelia dupa IUDA dateaza din aceeasi perioada si este la fel de veridica ca si celelalte cunoscute pana acum.

Cat priveste faptele ca nu pot fi puse la indoiala, te rog sa recitesti Biblia si sa compari ceea ce au spus fiecare din cei 4 apostoli. Vei vedea ca fiecare relateaza faptele in felul lui, iar multe din ele LIPSESC! Exemplu: Evanghelia dupa IOAN: 20:25-29

Deci au zis lui ceilalţi ucenici: Am văzut pe Domnul! Dar el le-a zis: Dacă nu voi vedea, în mâinile Lui, semnul cuielor, şi dacă nu voi pune degetul meu în semnul cuielor, şi dacă nu voi pune mâna mea în coasta Lui, nu voi crede.
Şi după opt zile, ucenicii Lui erau iarăşi înăuntru, şi Toma, împreună cu ei. Şi a venit Iisus, uşile fiind încuiate, şi a stat în mijloc şi a zis: Pace vouă!
Apoi a zis lui Toma: Adu degetul tău încoace şi vezi mâinile Mele şi adu mâna ta şi o pune în coasta Mea şi nu fi necredincios ci credincios.
A răspuns Toma şi I-a zis: Domnul meu şi Dumnezeul meu!
Iisus I-a zis: Pentru că M-ai văzut ai crezut. Fericiţi cei ce n-au văzut şi au crezut!

citat http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=35&cap=20


Aceasta intamplare lipseste din celelalte 3 evanghelii!!
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde chefdejoaca » 21 Dec 2009, 11:57

ca principiu e unul si acelasi. indiferent cum ii spui.
ca idee de baza toate religiile converg spre iubire, iertare, intelegere, etc.
ca sunt si fanatici extremisti asta e altceva.

din pacate datorita comportamentului din ce in ce mai fatis al preotilor si a etalarii acestora a bogatiei lor (masina,vila - sa nu aud nici pas, preotii de la tara o duc chiar bine, plus ca cei de la tara cotizeaza vrand-nevrand la biserica) tind sa ii dau dreptate lui toxicristi. si preotii nu prea asteapta sa le pice din cer, ei cer :)

dar si aici e o lectie a smereniei pe care incerc sa o invat : sa nu ii judecam noi pe altii !
si eu ca si altii m-am enervat si mi-am pus problema banilor care ii primesc preotii.
cineva a zis: nu ii judeca tu, ca ii judeca Cel-de-Sus.
ideea este ca nu si-o "fura" atunci, ci in timp, cand nu se asteapta, si poate unde il doare mai tare.

asta este si o lectie a craciunului: sa fim mai buni, sa nu judecam, sa fim smeriti si iertatori.
practic biblia impune un cod sa zic asa "al bunelor maniere".
pe vremea aia nu existau asa multe legi, multi avocati care sa impuna nu o "manipulare", ci o ordine in societate.
una peste alta, nu vad nimic rau in Biblie, pentru ca sunt niste reguli de bun-simt. daca le respectam pe cat e omeneste posibil, tot noua ne va fi bine.
Avatar utilizator
chefdejoaca
Ford Freak
 
Mesaje: 234
Membru din: 20 Iun 2009, 00:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus, 100 CP, 1.6 benzina 7147+5
VIN: WFOPXXWPDP8L51660

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde adicristea » 21 Dec 2009, 11:58

Cred ca indreptati usor-usor inspre exista/nu exista D-zeu, ceea ce ma va face sa inchid topicul. Ori ne intoarcem la Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?, ori ne oprim aici!!

Din experienta anterioara pot spune ca nu se va ajunge niciunde incercand sa convingem pe altii de credinta (sau necredinta) noastra, asa ca back to topic, va rog!
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6108
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde Nic_Bv » 21 Dec 2009, 13:38

$1 scrie:$2ki, cati preoti ar oficia o slujba (nunta, botez, etc) fara sa ceara bani?

Si asta-i face automat mercantilisti? Cati notari ar incheia un act fara sa ceara bani? Tu ai accepta sa muncesti gratis?

Diferenta o face acumularea de bogatii materiale pentru uz personal, nu perceptia unei taxe...

Culmea e ca stiu o droaie de "atei" care isi boteaza copiii, se cununa religios, isi duc rudele la biserica si ii ingroapa crestineste. Cand au nevoie de serviciile preotilor sunt mielusei, cum ies din biserica se bat cu caramida ateismului pe piept.

Gata, eu ma opresc aici, scuze pentru devierea discutiei.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde raduedi » 21 Dec 2009, 13:57

Dupa cum vad discutia s-a cam aprins pe aici , lucur care nu imi face placere si de aceea as vrea sa fac o mica lamurire , si anume eu nici pe departe nu am spus nimic despre vreo religie , Domnul Isus Hristos nu a avut nici o religie , faptul ca s-a nascut din popor evreu nu inseamna ca ar fi avut vreo religie .
Religia nu este nimic altceva decat o inventie a oamenilor si care de cele mai multe ori s-a dovedit a fi o mare cursa , si istoria o demonstreaza foarte bine . Ceea ce conteaza cu adevarat la un crestin este credinta si relatia pe care o are cu Dumnezeu .
Referitor la cei ce au spus ca Biblia si Domnul Isus nu sunt adevarate , eu le pot confirma ca sunt fff adevarate , si asta nu din povestile altora ci din propria traire . Sunt convins ca voi fi din nou suspectat ca fac parte din nu stiu ce religie sau secta dar nu ma intereseaza , sunt crestin si nu imi e rusine de asta si pentru mine a avea o religie sau a fi religios nu inseamna nimic ci mai degraba a face voia lui Dumnezeu si al cunoaste pe el este totul .
Referitor la minunile pe care Mantuitorul le poate face , nu cred ca sunt pagini indeajuns in lumea asta care sa cuprinda toate aceste minuni , si spun asta vazand numai minunile din viata mea si a celor ce ma inconjoara , si credeti-ma ca am vazut oameni pe care Dumnezeu i-a vindecat de boli fizice si spirituale incurabile (asta nu o spun ca pe ceva senzational , ci ca pe o realitate pe care ar trebui sa o traim toti crestinii)
raduedi
Incepator
 
Mesaje: 36
Membru din: 10 Iul 2008, 14:39
Localitate: Caleta de velez
Maşina: Ford Focus 2005 sport break , 1.6 tdci trend

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde DanielArdelian2 » 21 Dec 2009, 14:57

$1 scrie:$2sus Hristos nu a avut nici o religie , faptul ca s-a nascut din popor evreu nu inseamna ca ar fi avut vreo religie

Te rog sa studiezi definitia religiei si apoi sa mai treci pe la noi.

$1 scrie:$2eferitor la cei ce au spus ca Biblia si Domnul Isus nu sunt adevarate , eu le pot confirma ca sunt fff adevarate si asta nu din povestile altora ci din propria traire

Gata, pe mine m-ai convins...Vorbesti ca orice alt fanatic religios si in final cred ca faci mai mult rau pentru imaginea religiei tale.

$1 scrie:$2eligia nu este nimic altceva decat o inventie a oamenilor

Te contrazici singur.
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde raduedi » 21 Dec 2009, 15:06

Am uitat sa lamuresc dilema titlului acestui subiect , si anume am spus Mantuitor personal deoarece in nici un caz Domnul Isus Hristos nu poate fi Mantuitorul intregii natiunii (ar fi cu adevarat ceva extraordinar sa fie asa , in sensul bun ), ci numai a fiecarui individ in parte care-l accepta ca si Fiul Lui Dumnezeu si ca Mantuitor pentru sufletul sau . Personal facand parte din religia majoritara a Romaniei se spunea ca sunt mantuit prin faptul ca am fost "crestinizat" prin botezul care mi-a fost facut cand aveam doar cateva saptamani si cand prea multe nu stiam , ceea ce s-a dovedit a fi total fals in momentul in care l-am cunoscut in mod personal pe Domnul Isus Hristos si l-am primit in viata mea ca Domn si Mantuitor .
Deci in nici un caz mantuirea nu e la gramada ci din contra personala !
raduedi
Incepator
 
Mesaje: 36
Membru din: 10 Iul 2008, 14:39
Localitate: Caleta de velez
Maşina: Ford Focus 2005 sport break , 1.6 tdci trend

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde KomandantuR » 21 Dec 2009, 15:16

Doamne, tine-ma departe de ispita de a inchide acest topic!
"Beware the lollipop of mediocrity; lick it once and you'll suck forever." -Brian Wilson
Avatar utilizator
KomandantuR
 
Mesaje: 3727
Membru din: 14 Mai 2007, 14:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007, 1.6i 100 CP, Trend Collection
VIN: WF05XXGCD57L20779

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde chefdejoaca » 21 Dec 2009, 17:48

:D ispititoare ispita.

"Tu ai accepta sa muncesti gratis?" .
Gresit ! Eronat ! Preotii au salarii de la stat !! Adica ii platim de 2 ori ( 1 data din banii nostri, 1 data cu spaga)

trebuia sa lamuresc problema. indurare. [-O<
Avatar utilizator
chefdejoaca
Ford Freak
 
Mesaje: 234
Membru din: 20 Iun 2009, 00:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus, 100 CP, 1.6 benzina 7147+5
VIN: WFOPXXWPDP8L51660

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde Alen » 21 Dec 2009, 19:01

pentru discutii conexe/adiacente religiei sau preotilor, puteti folosi si acest topic pentru a nu-l incarca pe cel de fata cu prea mult offtopic ;)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde BV04EDF » 21 Dec 2009, 19:09

Tocmai asta e problema, e aproape imposibil ca discutia sa nu devieze. Altfel ar trebui sa raspundem cu totii doar cu "da" sau "nu".
ex Sierra 1,6 hatchback `82
Granada mk II 2.3 V6 '84
Nissan Serena 1.6 2000
Opel zafira 1.8 (shit, dar consuma putin :) )
Toyota Celica 1.8 160 HP
FB : tata fiarelor :))
Avatar utilizator
BV04EDF
1nsane Member
 
Mesaje: 4065
Membru din: 12 Iun 2007, 17:15
Localitate: Brasov
Maşina: Granada 2.3 GL V6 '84

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde KomandantuR » 21 Dec 2009, 19:32

Asta am scris acum un jumate in topicul indicat de Alen:
$1 scrie:$2oi discutam aici si pe ei ii doare in sutana. Si am o banuiala ca nici acolo.
Subiectul e oricum f. delicat, tocmai pt ca tine de "corason". Ma feresc mai mereu sa vorbesc pe tema religiei. Va voi povesti 2 patanii, nu intentionez sa dezvolt prea mult.
Prima, la casatoria mea religioasa. Biserica Domnita Balasa (in spatele Tribunalului din Piata Unirii). Am hotarat sa ne casatorim acolo, chiar daca eu sunt de religie Romano-Catolic, iar sotia Ortodoxa. Atunci cand am fost sa vorbim cu preotul, i-am mentionat acest aspect pt a nu avea vreo surpriza. A zis ca e OK, nu e nici o problema. In timpul ceremoniei, a tinut neaparat sa-mi strice momentul festiv. Incepuse sa o ia pe aratura, cum ca "voi aveti impresia (catolicii) ca Biserica voastra e mai cu mot, ca si noi (ortodoxii) avem slujbe poate mai frumoase, etc. Prostii de-astea care chiar nu-si aveau rostul in momentul respectiv. Nu m-am invrednicit sa ripostez in nici un fel, oricum imi intarea o parere pe care deja o aveam despre ei. In sfarsit...
A doua, la botezul copilului. Aceeasi Biserica (era f aproape de unde locuiam in momentul acela), acelasi cuplu de preoti. Cum se obisnuieste, am fost cu nasii de botez ai copilului sa discutam acolo programare, costuri si ce mai trebuie. Toate bune si frumoase. Numai ca dupa ceremonie, l-au chemat pe nas la ei, acolo in spate. Plata se facuse integral in avans. Chestia asta aveam sa o aflu mult mai tarziu, la cativa ani de la eveniment. Bun, deci l-au chemat si i-au spus de la obraz ca daca vrea certificatul de nastere al copilului, trebuie sa le mai dea un milion. In 97 erau niste bani... Au platit nasii, ce era sa faca?!?!? Nu mi-au spus nimic pe moment, ca luam foc.

Nic, cum m-au apropiat ei de Dumnezeu?
Nu neg, exista si am cunoscut si preoti cu har. Si in preajma carora ma simteam umil. Aceia da, m-au apropiat de Dumnezeu! Dar e un "domeniu" ca sa zic asa, unde nu ar trebui sa mearga cu jumatati de masura, adica jumate din ei sunt OK, restul nu. Desi am exagerat vadit trecand jumatate din ei la OK...

Imi mentin concluzia.
Si ca sa fiu ontopic, SPER ca Isus sa fie Mantuitorul meu.
"Beware the lollipop of mediocrity; lick it once and you'll suck forever." -Brian Wilson
Avatar utilizator
KomandantuR
 
Mesaje: 3727
Membru din: 14 Mai 2007, 14:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007, 1.6i 100 CP, Trend Collection
VIN: WF05XXGCD57L20779

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde raduedi » 21 Dec 2009, 20:16

$1 scrie:$2mi mentin concluzia.
Si ca sa fiu ontopic, SPER ca Isus sa fie Mantuitorul meu.

Daca doar speri poate fi o problema , de aceea trebuie sa CREZI caci doar prin credinta in El putem fi mantuiti , iar credinta vine in urma ascultarii Cuvantului . Trebuie sa ne facem timp sa citim Biblia pentru ca ne va ajuta sa intelegem mai bine lucrarea de mantuire a Domnului Isus Hristos . Asa ca spor la citit :) .
raduedi
Incepator
 
Mesaje: 36
Membru din: 10 Iul 2008, 14:39
Localitate: Caleta de velez
Maşina: Ford Focus 2005 sport break , 1.6 tdci trend

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde Billy1 » 21 Dec 2009, 21:20

$1 scrie:$2n primul rand raspunsul meu la intrebarea din titlu este: DA

In al doilea rand as vrea sa lamuresc cateva lucruri:
1. Iisus Hristos provine de la traducerea din greaca veche (folosita de crestinii ortodoxi), iar Isus Cristos de la traducerea din latina - ambele variante sunt la fel de valabile si acceptate
2. Martorii lui Iehova nu cred ca Isus Cristos este Fiul lui Dumnezeu => ei nu pot fi numiti crestini
3. Aceasta obligativitate de a "marturisi" de care vorbeste raduedi nu inseamna altceva decat bucuria impartasirii unei vesti (in cazul de fata fiind vorba de salvarea data prin credinta in Isus). Nu este vorba despre a te lauda ca esti crestin
4. "Credinta este o incredere neclintita in lucrurile nadajduite, o puternica incredintare despre lucrurile care nu se vad" (citat din Biblie, Epistola lui Pavel catre Evrei, capitolul 11, versetul 1). Credinta este numai in lucrurile nevazute.

BRAVOOOOOO!!!! =D>
Billy1
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 02 Noi 2009, 12:53
Maşina: Ford Escort 1996 1,6l 16v 90cp 66kw

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde chefdejoaca » 21 Dec 2009, 22:12

raduedi, mai bine fa un topic in care sa ne luminezi tu pe noi.
ca zici ca stii multe.
si daca nu intelegem ceva din biblie, ne raspunzi. Direct si fara ocolisuri. ca un "spor la citit" nu mi se pare ok.
si ne spui acolo ceea ce vrei sa ne zici de fapt, iar aici nu iti permite topicul. inclusiv experientele tale si ale noastre.
ti se pare un deal fair?
Avatar utilizator
chefdejoaca
Ford Freak
 
Mesaje: 234
Membru din: 20 Iun 2009, 00:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus, 100 CP, 1.6 benzina 7147+5
VIN: WFOPXXWPDP8L51660

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde DON GYOVANY » 22 Dec 2009, 01:00

Mai raduedi,mai fratilor dar voi chiar nu va dati seama ca sustineti niste idei pe care de fapt nu le cunoasteti si doar ati citit despre asa ceva,macar de ar fi 0,0001%adevarat,ce mantuire domne,ce credinta domne,ce inseamna de fapt toate aceste inventii si cum puteti sa credeti asemenea nici nu stiu cum sa le zic...,domnilor,dragi colegi sunteti oameni maturi si cu mintea coapta dar nu inteleg cum reusiti de va lasati pacaliti de toate aceste inventii de altfel foarte bine puse la punct.

raduedi tot scrii pe aici El,mantuire,credinta,biblie si alte povesti de ascultat iarna la gura sobii,cum poti sa sustii toate astea cand tu nu le stii decat din ce "s-a" vrut sa stii si ce ai cetit prin nus ce carti,pai tu crezi ca gata daca cetesti o carte inseamna ca este chiar asa ce scrie acolo?,adu domnule dovezi concrete daca tot crezi ca asa este,nu mai povesti din carti care au fost scrise pentru ca oamenii sa se teama si ei de ceva ca de nu era un haos total,supravietuia doar cel mai puternic.

Domnilor,voi va ascultati cand vorbiti despre aceste SFuri,ori de povestiti un film SF ori de povestiti despre vrajeala asta cu El,mantuire,credinta..tot una e,zau adevarat.
Aici pe acest forum sunt oameni foarte destepti,inteligenti dar nu inteleg cum de va lasati pacaliti in asa hal de toate astea.
Vorba nashului meu: de la fiecare "om" inveti cate ceva.
Instalator sanitar,montez centrale termice,cazane pe lemne si carbune,aparate aer conditionat,panouri solare e.t.c.
http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=17&t=38239
Avatar utilizator
DON GYOVANY
Member
 
Mesaje: 489
Membru din: 13 Feb 2009, 23:26
Localitate: CRAIOVA
Maşina: Ford Scorpio, 1986, 2.0i OHC-EFI, 85kw/115 cp & BMW 330xd,184 hp!
VIN: WF0AXXGAGAGU01536

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde BV04EDF » 22 Dec 2009, 07:39

DON GYOVANY, e al treilea post in care spui cam acelasi lucru, cred ca am inteles cu totii care sunt convingerile tale. Ai tot dreptul sa ai o parere, dar nu asta e subiectul discutiei.
ex Sierra 1,6 hatchback `82
Granada mk II 2.3 V6 '84
Nissan Serena 1.6 2000
Opel zafira 1.8 (shit, dar consuma putin :) )
Toyota Celica 1.8 160 HP
FB : tata fiarelor :))
Avatar utilizator
BV04EDF
1nsane Member
 
Mesaje: 4065
Membru din: 12 Iun 2007, 17:15
Localitate: Brasov
Maşina: Granada 2.3 GL V6 '84

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde verga_Cip » 22 Dec 2009, 08:07

Imi face impresia ca subiectul se stinge ca un foc de paie, iar in spatele lui se aprinde o torta.

Cred ca am face bine daca am inchide subiectul ... astept un semnal de la Radu (initiatorul topicului)
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde KomandantuR » 22 Dec 2009, 09:55

$1 scrie:$2..Asa ca spor la citit :) .

Domnule raduedi, cand am citit eu Biblia, dvs purtati camasa pepita.
"Beware the lollipop of mediocrity; lick it once and you'll suck forever." -Brian Wilson
Avatar utilizator
KomandantuR
 
Mesaje: 3727
Membru din: 14 Mai 2007, 14:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007, 1.6i 100 CP, Trend Collection
VIN: WF05XXGCD57L20779

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde adicristea » 22 Dec 2009, 10:24

O sa-mi permit eu sa nu mai astept mesaj de la nimeni si sa inchid topicul, fiind a treia oara cand atentionez. O sa am si un avertisment de dat, dar toate la timpul lor.

Se inchide!
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6108
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Este Isus Cristos mantuitorul tau personal?

Mesajde toxicristi » 22 Dec 2009, 10:34

Cum ne indruma domnul Alen mai sus, dreptul la replica, daca se mai doreste, poate fi exercitat aici : viewtopic.php?f=17&t=18049 .
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Anterior

Înapoi la Discutii libere/forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 16 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 16 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 2573 pe 30 Sep 2024, 17:07

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login