-

Mihai L - Membru al Asociaţiei ClubFord
- Mesaje: 10794
- Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
- Localitate: Bucuresti
- Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey
Discutii libere/forum
Turul Romaniei
ATENTIE: topicurile care nu isi au locul aici sunt sterse sau inchise fara avertizare, iar userii care continua sa greseasca risca suspendarea contului !
Moderator: Automatistul
Poti avea incredere in pensiunea lui Alecsutzu, are agreement cu clubul Ford si a fost deja verificat de cativa membri... 
de mariusrizea » 05 Iun 2007, 16:41
Alecsutzu , tu ai pensiune ??? Supertare pai in cazul asta sa fii sigur ca nu voi rata sa merg prin Bucovina implicit Iasi.
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de alecsutzu » 05 Iun 2007, 17:26
Pt alte info http://www.casa-galbena.com (ai aici trecute si cateva puncte de atractie) sau poti sa ma contactezi pe YM!
-

alecsutzu - Proud Fiesta Owner
- Mesaje: 3425
- Membru din: 28 Sep 2006, 11:19
- Localitate: Radauti
- Maşina: Fiesta 1.6TDCi 90CP
de mariusrizea » 05 Iun 2007, 19:30
Foarte tare site-ul frate , mai ales punctele de atractie... cred ca ai atras o gramada de clienti cu detalierea punctelor de atractie.
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de mariusrizea » 05 Iun 2007, 20:41
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de Alen » 06 Iun 2007, 03:11
pai da......si da rename la topic......"Ocolul Romaniei in 80 de zile"..... 
"Live for nothing or die for something"
"Lifeline"
"The Last Hurrah"
"Liniştea....mulţi dintre noi o caută, puţini sunt însă cei care o găsesc"
"Lifeline"
"The Last Hurrah"
"Liniştea....mulţi dintre noi o caută, puţini sunt însă cei care o găsesc"
-

Alen - Membru al Asociaţiei ClubFord
- Mesaje: 7364
- Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
- Localitate: Bacau
- Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi
de mariusrizea » 06 Iun 2007, 13:36
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de mariuscociorva » 06 Iun 2007, 18:52
in 8 zile poti sa vizitezi romania mergand doar pe autostrazi , daca nu te grabesti ai timp sate opresti din metru in metru si sa stai cate o ora
Ford Focus 1,8 tdci
- mariuscociorva
- 1nsane Member
- Mesaje: 2321
- Membru din: 14 Aug 2006, 18:58
- Localitate: bacau
de mariusrizea » 06 Iun 2007, 19:09
Acum eu vreau sa vizitez cat mai multe locuri ,dar pana la urma ceea ce-mi doresc este sa fie o vacanta ci nu o un calvar din care la sfarsit sa fiu mai obosit decat la plecare. Planuiesc sa-mi fac 3 sau 4 tabere pe tot parcursul de 8 zile si din aceste puncte voi pleca sa vizitez cate pot si eu .
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de alecsutzu » 06 Iun 2007, 20:14
Pai dupa cum ai vazut.....cel putin 2 zile iti trebuiesc la mine in zona.....si crede`ma....ai ce vizita.....sunt superbe manastirile.....salina.....si daca mergi la salina garantat nu te vei putea abtine sa nu intri in biserica catolica de peste drum.....este o frumusete.....rar vezi asa ceva!
Think About It!
-

alecsutzu - Proud Fiesta Owner
- Mesaje: 3425
- Membru din: 28 Sep 2006, 11:19
- Localitate: Radauti
- Maşina: Fiesta 1.6TDCi 90CP
de mariusrizea » 06 Iun 2007, 20:36
Pai daca ar fi sa ma iau dupa tot ce mi-ati zis voi ,sa vizitez toate manastirile din Bucovina ar trebui sa fac toata vacanta numai acolo.
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de mariusrizea » 07 Iun 2007, 12:03
Alecsutzule , tu ma faci sa-mi fac tot concediul numai in Moldova si Bocovina
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de alecsutzu » 07 Iun 2007, 12:34
De manastirea voronet am amintit???
sau de ceramica de la marginea???
sau de stejarul lui stefan cel mare de la cajvana????
-

alecsutzu - Proud Fiesta Owner
- Mesaje: 3425
- Membru din: 28 Sep 2006, 11:19
- Localitate: Radauti
- Maşina: Fiesta 1.6TDCi 90CP
de Alen » 07 Iun 2007, 12:49
.....si Bucovina continua si dincolo de granita......in Ucraina......

"Live for nothing or die for something"
"Lifeline"
"The Last Hurrah"
"Liniştea....mulţi dintre noi o caută, puţini sunt însă cei care o găsesc"
"Lifeline"
"The Last Hurrah"
"Liniştea....mulţi dintre noi o caută, puţini sunt însă cei care o găsesc"
-

Alen - Membru al Asociaţiei ClubFord
- Mesaje: 7364
- Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
- Localitate: Bacau
- Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi
de mariuscociorva » 07 Iun 2007, 13:10
dincolo de granita poti sa faci casa galbena II si rezolvi problema
Ford Focus 1,8 tdci
- mariuscociorva
- 1nsane Member
- Mesaje: 2321
- Membru din: 14 Aug 2006, 18:58
- Localitate: bacau
de Baddboy » 07 Iun 2007, 15:34
$1 scrie:$2iua 1 bucuresti - iasi: n-ai ce vedea pe drrum in afara de mausoleul de la marasesti, dar poti sa iti cureti injectoarele pe la 150-160km/h
ziua 2 iasi - suceava: orasul si in ziua 3 cateva manastiri prin zona, nu trebe ratat voronetul
ziua 4 suceava - tg mures
ziua 5 tg mures - cluj (plimbat prin oras) - oradea cu cazare la baile felix SAU tg mures - maramures (sapanta)
ziua 6 oradea/maramures - timisoara-arad (sau invers, nu mai stiu plasarea geografica exacta)
ziua 7 arad/timisoara - tr severin - horezu
ziua 8 horezu - valcea - pitesti - bucuresti
enojoy
cam cati km sunt in total? ca as vrea sa fac si eu turu anu asta
Ford Sierra 2.0i DOHC 1989 - 125 de cai
Seat Leon FR 2003 1.8T benzina - 180 cai
Seat Leon FR 2003 1.8T benzina - 180 cai
-

Baddboy - Member
- Mesaje: 477
- Membru din: 23 Feb 2007, 09:11
- Localitate: bucuresti
- Maşina: Audi A6 4.2i 2001; Ford Sierra 1989 2.0i
de Alen » 08 Iun 2007, 14:06
$1 scrie:$2$1 scrie:$2iua 1 bucuresti - iasi: n-ai ce vedea pe drrum in afara de mausoleul de la marasesti, dar poti sa iti cureti injectoarele pe la 150-160km/h
ziua 2 iasi - suceava: orasul si in ziua 3 cateva manastiri prin zona, nu trebe ratat voronetul
ziua 4 suceava - tg mures
ziua 5 tg mures - cluj (plimbat prin oras) - oradea cu cazare la baile felix SAU tg mures - maramures (sapanta)
ziua 6 oradea/maramures - timisoara-arad (sau invers, nu mai stiu plasarea geografica exacta)
ziua 7 arad/timisoara - tr severin - horezu
ziua 8 horezu - valcea - pitesti - bucuresti
enojoy
cam cati km sunt in total? ca as vrea sa fac si eu turu anu asta
......folosind programul Route 66, am calculat eu acest traseu, exact asa cum a fost descris de adispan si mi-au iesit 2010 km......
"Live for nothing or die for something"
"Lifeline"
"The Last Hurrah"
"Liniştea....mulţi dintre noi o caută, puţini sunt însă cei care o găsesc"
"Lifeline"
"The Last Hurrah"
"Liniştea....mulţi dintre noi o caută, puţini sunt însă cei care o găsesc"
-

Alen - Membru al Asociaţiei ClubFord
- Mesaje: 7364
- Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
- Localitate: Bacau
- Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi
de mariusrizea » 08 Iun 2007, 14:08
Ar fi dragut sa incepi sa-i povestesti si lui poate il vei convinge si asa vom fi 2 masini...
Ex - Ford Focus Hatchback,1.8 TDCI,100 CP,2004,gri metalizat , WFOAXXGCDA4K71822
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
consultant tehnic energie regenerabila
[url]http://www.1energy.ro[/url]
[url]http://www.1termosobe.ro[/url]
[url]http://www.1panourisolare.ro[/url]
- mariusrizea
- Member
- Mesaje: 294
- Membru din: 27 Apr 2007, 18:53
- Localitate: UK,MAIDSTONE
- Maşina: A4, 1.9TDI, ex Focus II
de alpe » 11 Iun 2007, 15:43
si eu probabil urmeaza sa fac o tura prin zona peacolo...si sigur voi trece cateva zile si pe la tine Alexutzu;august-septembrie ,sper sa fie vremea buna si sa am timp!!
-------------------------------------------------
FF1/2001/TDDi/90Hp/facelift/WF0AXXGCDA1K80538
FF1/2001/TDDi/90Hp/facelift/WF0AXXGCDA1K80538
-

alpe - Member
- Mesaje: 349
- Membru din: 18 Dec 2006, 04:14
- Localitate: timisoara
- Maşina: Ford Focus 2001 1.8TDDI 90hp Hatchback facelift
- VIN: WF0AXXGCDA1K80538
60 mesaje
• Pagina 2 din 2 • 1, 2
Înapoi la Discutii libere/forum
Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: KnupZ şi 4 vizitatori
Cine este conectat
În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 1 înregistrat, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 9746 pe 02 Mar 2026, 11:01
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: KnupZ şi 4 vizitatori
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 9746 pe 02 Mar 2026, 11:01
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: KnupZ şi 4 vizitatori
Zile de naştere
Nicio zi de naştere astăzi

